Banka HesaplarıBağış Yap

Somali Hastanemizin İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Somali Hastanemizin İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Somali’de yapımı devam eden 100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin çalışmalarını, ilk günden itibaren hız kesmeden devam ediyor.

Somali’de yapımı devam eden 100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin çalışmalarını, ilk günden itibaren hız kesmeden devam eden insanî faaliyetleri ve projeleri yerinde incelemek amacıyla Somali’ye giden Dernek Başkanımız Dr. Sadık DANIŞMAN ve beraberindeki heyet, incelemelerini tamamlayarak ülkemize döndüler.

Somali’de yaşanan insanlık dramının ilk gününden itibaren bölgede faaliyetlerine ara vermeden devam eden YARDIMELİ,  mazlum halkın umudu olmaya devam ediyor.

En çok çocukların ve annelerin etkilendiği bu dram karşısında Yardımeli “Çocuklar Ölmesin, Anneler Ölüm Sıralarını Beklemesin”  parolasıyla yola çıkarak Afrika’nın en büyük “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi”ni inşa etmeye başladı.

Dernek Başkanımız Dr. Sadık DANIŞMAN ve beraberindeki heyet; Büyükelçilik, TİKA, Somali resmi makamlarını ve bölgede faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları ziyaret ederek Yardımeli Derneği’nin Somali’de yaptığı insanî faaliyetler ve projelerle ilgili bilgi verdiler.

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Dr. Sadık Danışman: “Yaptığımız bu ziyaretle Yardımeli’nin Somali’de yaptırmakta olduğu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini, Somali kardeş Aile Buluşmalarını ve diğer faaliyetlerimizi yerinde görme ve inceleme fırsatı bulduk. Somali'nin kalkınması, istikrarı,  barış ve huzur ortamının yeniden tesisi adına Dernek olarak elimizden ne geliyorsa onu yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.

Yaptığımız Kardeş Aile Buluşması ile 730 alan el kardeş aileye ödemelerini elden yaptık. Kardeş Aile Projesinin ne anlama geldiğini yerinde müşahede etme imkânını bulduk. Veren el kardeş ailelerden Rabbim razı olsun, Rabbim onları her iki cihanda da aziz eylesin, hayırlarla karşılaştırsın. Veren el kardeş aileler, yaşadığımız Dünyanın vicdan sahibi, duyarlı kalplerin en güzel örnekleridir. İyi ki onlar var!

Yetimhanede kalan çocukların, hayırsever kardeşlerimizin bağışları ile hayatları değişti. İnsanca bir yaşama kavuştular, yüzlerindeki gülümseme gerçekten de görülmeye değerdi, bu yetimler bize Rabbimizin birer emanetidir. Bu yetimlere sahip çıkan, onlara bu imkânları sağlayan tüm bağışçılarımızdan Allah razı olsun”dedi.  

Değerli Gönül Dostları!

Somali’nin bu zor şartlarında elbirliği ile Kardeş Aile sayımızı ve baktığımız yetim çocuk sayısını sizlerden aldığımız destek ve yardımlarla artıracağız inşallah.

Bölgede devam eden faaliyetlerimiz:

-100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi  (5600 m2 kapalı alan, poliklinikler, ameliyathaneler, hasta odaları, konferans salonu, laboratuar, eczane, misafirhane, cami, yoğun bakım, yeni doğan bölümleri (küvez)

-Kardeş Aile Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere maddî yardım

-60 yetimin barındığı yetimhane

- Katarakt ameliyatlarının yapıldığı göz kliniği

- Sokak çocuklarının rehabilite edildiği merkez

- Kamplara acil gıda yardımları

- Adak ve akika kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması

- Temiz ve sağlıklı Su Kuyularının açılması

Paylaş