Banka HesaplarıBağış Yap

Somali Mogadişu'da Kardeş Aile Sevgisi

Somali Mogadişu'da Kardeş Aile Sevgisi

Somali’ye giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli’nin başarıyla uyguladığı Kardeş Aile Projesi kapsamında birçok aileye yapılan nakdî yardımlara iştirak ederek, "Böylesine güzel ve hayırlı faaliyetlerin Türkiye halkının yüz akı olduğunu, bu hayırlı hizmetlere öncülük eden Yardımeli’ne çok

Başbakan Yardımcımız Bozdağ Kardeş Aile Dağıtımlarındaydı

Kardeş Aile Projesi;  aile kurumunun zedelendiği modern dünyada sıcak bir sığınak ve sağlam bir korunaktır. Doğal afet ve savaş mağduru, öksüz, yetim ve muhtaç aileleri sevindirmek, uzaktaki kardeşlerimizi mutlu etmek için adım atıp el uzattık. Projemiz, destek veren hayırsever insanların yardımlarıyla hayat buldu.

Yardımeli’nin 11 ülkede başarıyla uyguladığı (Türkiye, Somali, Filistin– Gazze, Suriye’deki Filistin Mülteci Kampları, Lübnan‘daki Filistin Mülteci Kampları, Pakistan-Keşmir, Etiyopya (Habeşistan), Sudan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Somali) Kardeş Aile Projesinin asıl hedefi, din ve etnik yapı farkı gözetmeksizin tüm mazlum ve mağdur olan tüm insanlardır.

Bir takım resmî temaslarda bulunmak üzere Somali’ye giden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli’nin başarıyla uyguladığı Kardeş Aile Projesi kapsamında birçok aileye yapılan nakdî yardımlara iştirak ederek, “Böylesine güzel ve hayırlı faaliyetlerin Türkiye halkının yüz akı olduğunu, bu hayırlı hizmetlere öncülük eden Yardımeli’ne çok müteşekkir olduğunu” söyledi.

Sevinç ve heyecanla Türkiye’den ve çeşitli Avrupa ülkelerinden Kardeş Ailelerin gönderdiği hediyeleri alan Somalili kardeşlerimiz, “kardeşliğin sınır tanımadığını, Türkiye halkının kendilerinizi hiçbir zaman yalnız bırakmadığını, bu yardımlar için başta Yardımeli olmak üzere herkese müteşekkir olduklarını” söylediler. 

Paylaş