Banka HesaplarıBağış Yap

Somali Ramazan Faaliyetleri

Somali Ramazan Faaliyetleri

Yardımeli Derneği, Ramazan faaliyetlerine ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor. Derneğimiz, dünyanın dört bir tarafında muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Kumanya Dağıtımları” yapıyor, “Toplu İftarlar”, düzenliyor, “Kardeş Aile Ödemeleri” yapmaya devam ediyor.

Yardımeli Derneği, Ramazan faaliyetlerine ara vermeden tüm hızıyla devam ediyor.  Derneğimiz, dünyanın dört bir tarafında muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak  “Kumanya Dağıtımları” yapıyor,  “Toplu İftarlar”, düzenliyor, “Kardeş Aile Ödemeleri”  yapmaya devam ediyor.

Yardımeli Somali Sorumlusu Mehmet Çitil konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Yardımeli Derneği aracılığıyla gelen yardımları biz burada, öncelikle kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara ve sakat olanlara dağıtıyoruz. Ayrıca, bayram öncesi yetimlerimizi kıyafet yardımlarıyla da sevindirdik.

Yardıma muhtaç olan aileler bu güzel Ramazan ayında, kardeş Türkiye halkına selamlarını, dualarını ve teşekkürlerini gönderiyorlar. Biz inanıyoruz ki bu dualar sahiplerine ulaşacak. Biz de bu vesileyle Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına teşekkür ediyoruz."

Konuyla ilgili konuşan Somalililer, “Bizlere bu kumanyaları dağıtan, bu iftarları veren, Kardeş Aile ödemelerini yapan Yardımeli Derneğinden ve kardeş ülke Türkiye halkından Allah razı olsun. Yardımeli Derneği her zaman maddî ve manevî yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu. Allah onlardan razı olsun, kardeş Türkiye halkına selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” dediler.

Paylaş