Banka HesaplarıOnline Bağış

Somali ye Çocuk Hastanesi İnşa Ediyoruz

Somali ye Çocuk Hastanesi İnşa Ediyoruz

Çocuk toplumun geleceğidir. Halk, ulu bir çınar ise çocuk bir fidandır. Ama bu çocuk Somali’de aç, susuz ve çaresiz yaşıyorsa… O zaman yapılacak tek şey var: Vicdanlarımızı hareket

 

SOMALİLİ YAVRULARIMIZA HASTANE YAPIYORUZ

Çocuk toplumun geleceğidir. Halk, ulu bir çınar ise çocuk bir fidandır. Ama bu çocuk Somali’de aç, susuz ve çaresiz yaşıyorsa… Bir dilim ekmeğe muhtaçsa, ilaca, doktora, diğer sağlık hizmetlerine muhtaçsa… Ve bütün bunlarda yoksun olduğu için her gün binlerce çocuk ve anne ölüyorsa… O zaman yapılacak tek şey var: Vicdanlarımızı harekete geçirip bu çaresiz Somalili yavrularımıza “Yardım Eli”ni uzatmak.

İşte bizlerde “Yardımeli Derneği” olarak, bu yavrularımız için başkent Mogadişu’da “100 Yakalı Çocuk Hastanesi” inşa ediyoruz.

Bölgeden yeni dönen Yardımeli Derneği Başkanımız Dr. Sadık Danışman durumu şöyle özetledi: “Bölgede durum gerçekten çok vahim. Haber merkezlerine düşen görüntülerin kat kat fazlası insanlar mağdur ve perişan. Sözün bittiği yer. Oradaki mağduriyeti ifade edecek bir kelime bulamıyorum. İnsanların durumları çok kötü. Adeta ölüm sırasının kendilerine gelmesini bekliyorlar. En çok etkilenen kesim ise çocuklar ve kadınlar oluyor. Bölgede yapılacak çok şey var. Bizler de inşallah bu yavrularımız için başkent Mogadişu’da “100 Yataklı Çocuk Hastanesi” inşa ediyoruz.”

 

 

Paylaş