Banka HesaplarıBağış Yap

Somali'de Gören Bir Gözünüz Olsun

Somali'de Gören Bir Gözünüz Olsun

Yardımeli Somali Koordinatörü Mehmet Çitil başkanlığındaki bir heyet tarafından, Menhal Göz Kliniğine ücretsiz katarakt ameliyatları yapılmak üzere teslim edilen yeni göz cihazları, birçok Somalili kardeşimize umut oldu

Somali’yi ziyareti sırasında Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sadık Danışman tarafından incelemelerde bulunulan Menhal Göz Kliniğinde, tıbbi araçların yetersizliği ve hastaların yoğunluğu dikkat çekti. Bu olumsuz tablo karşısında etkilenen Dr. Sadık Danışman,  gerekli desteğin sağlanması konusunda harekete geçti. Menhal Göz Kliniği ile yapılan görüşmeler sonucunda ihtiyaç listesi hazırlandı ve tıbbi cihazların temini için siparişler verildi. Almanya’da yaşayan “Müslümanlarla Dayanışma Platformu”  yetkilileri ile yapılan ortak çalışma sonucunda, cihazlar göz kliniğine teslim edildi.
Afrika'da milyonlarca katarakt hastası var. Güneş ışıklarının dik gelişi, kum fırtınası, vitaminsizlik ve beslenme yetersizliği vb nedenlerle katarakt hastalığı Afrika'da çok yaygın.
Katarakt hastalığının yaygın olduğu yerlerin başında ise Somali geliyor. İnsan sağlığının ne derece önemli olduğunu çok iyi bilen Yardımeli, bu mazlum ve mağdur Somalili kardeşlerimizin her daim ve her hususta yanında olmaya devam ediyor.
Yardımeli Somali Koordinatörü Mehmet Çitil başkanlığındaki bir heyet tarafından, Menhal Göz Kliniğine ücretsiz katarakt ameliyatları yapılmak üzere teslim edilen yeni göz cihazları, birçok Somalili kardeşimize umut oldu.
Somali’de gören bir gözümüz olsun istiyorsanız, Yardımeli ile irtibata geçebilirsiniz. Bir hastanın ameliyat maliyeti 100 USD’dır.

Paylaş