Banka HesaplarıBağış Yap

Somali’de İkinci Bebek Dünyaya Geldi

Somali’de İkinci Bebek Dünyaya Geldi

2011 yılında temelini attığımız ve 2016 yılı Haziran ayında geniş bir katılımla açılışı gerçekleştirilen Somali Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi açılışının ardından hasta kabulune başladı.

Eğitimlerini Türkiye'de tamamlamış Somalili hekim ve sağlık persolinin görev yaptığı hastanemiz, 27 bin metrekare arsa üzerine inşa edildi ve  100  yatak kapasitesine sahip. Acil servis, ameliyathane, gözlem odaları, laboratuvarlar, eczane, yeni doğan bakım, yoğun bakım, camii, konferans salonu ile tam teşekküllü bir hastane olma özelliğini taşıyor. Ayrıca Somali'de sık rastlanan enfeksiyon hastalıkları ve beslenme problemlerinin tedavisine yönelik bölümler ile 1 yaşın üzerindeki çocuklar için servis odaları bulunuyor.

HASTANEDE DOĞAN İLK BEBEK 'TÜRKİYE '

Yardımeli Hastanesi hasta kabulune başlardıktan sonra hastanede doğan ilk bebeğe hastane ekibi ve ailesi tarafından 'Türkiye' adı verildi. Yardımeli Somali kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi sorumlusu Celil Tekcan, ''Somali'de Türkiye demek,umut,sevgi,merhamet ve kardeşlik demektir. Bu hastanemizin yapımında emeği geçen tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz,Rabbimiz onları Cennetiyle ödüllendirsin inşaallah.'' dedi.

Yardımeli Hastanesinde 14 Nisan cumartesi günü ikinci bebek dünyaya geldi. Herhangi bir sağlık problemi bulunmayan, gayet sağlıklı bir şekilde doğan bebeğe 'Yardımeli' ismi verildi.
 

Paylaş