Yardımeli Derneği, Somalide kalıcı projeler gerçekleştirmek için yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kalıcı projelerin başında ise Su Kuyuları Projesi geliyor
Somali’de uzun yıllar süren sömürü, kuraklık ve iç savaş nedeniyle birçok alanda yokluk ve yoksulluk hâkim. Yardımeli Derneği, Somali’de kalıcı projeler gerçekleştirmek için yoğun olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu kalıcı projelerin başında ise “Su Kuyuları Projesi” geliyor.
İnsanların sağlıklı temiz ve sağlıklı su kaynaklarına ulaşmasını sağlayacak olan “Su Kuyuları” sayesinde, bölgede yaygın olarak görülen salgın ve bulaşıcı hastalıkların da önüne geçilmiş olacak.
Somali’de Açılan Su Kuyularının Amacı
• Bir bidon su için yüzlerce kilometre yol kat eden sağlıklı içme ve kullanma suyu sağlamak
• Su sıkıntısı nedeniyle kullanılamayan tarım alanlarına su temin etmek ve tarımı geliştirmek
• Kirli ve sağlıksız suların neden olduğu bulaşıcı hastalıkları önlemek
• Bölge halkının kalkınmasına destek sağlamak.