Banka HesaplarıBağış Yap

Somalili Bakan Dr. Meryem Kasım’ı Derneğimizde Ağırladık

Somalili Bakan Dr. Meryem Kasım’ı Derneğimizde Ağırladık

Yardımeli Derneğinin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Somali Hükümeti Sağlık,Kalkınma ve Sosyal İşler Bakanı Bakanı Dr. Maryam Kasım, Ankara’ya geldi.

Yardımeli Derneğinin davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Somali Hükümeti Sağlık,Kalkınma ve Sosyal İşler Bakanı Bakanı Dr. Maryam Kasım, Ankara’ya geldi.

Bakan Dr. Maryam Kasım’ı Ankara’da, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ve beraberindeki kalabalık bir heyet karşıladı.

Heyet, daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i ziyaret etti. Çok samimi ve dostane geçen ziyarette, Bakan Fatma Şahin: “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Somali’ye elinden gelen her türlü yardımı yaptığını, Yardımeli Derneği başta olmak üzere diğer STK’ların Somali’deki insanî faaliyetlerinden övgüyle” bahsetti.

Bakan Dr. Maryam Kasim,“Türkiye’de bulunmaktan son derece mutluyum. Yardımeli Derneği başta olmak üzere bütün STKL’ların Somali’deki faaliyetlerini büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Somali halkı sizleri çok seviyor. Yardımeli Derneğinin yaptırmakta olduğu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hayatî bir önem taşıyor. İnşallah hastanenin en kısa zamanda tamamlanmasıyla birlikte Somali halkı daha iyi sağlık imkânlarına kavuşacak; bebekler hayata tutunacak ve annelerin gözyaşları dindirilecektir” dedi.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr Sadık Danışman ise:“Yardımeli Derneği olarak Somalili Bakan Sayın Dr. Maryam Kasım’ı ağırlamaktan son derece mutluyuz. Bizler Yardımeli Derneği olarak Somalili kardeşlerimizin her zaman yanındayız; onlara her türlü yardım ve desteği yapıyoruz.  Bunu insanî ve dinî bir vazife telakki ediyoruz. Yaptırmakta olduğumuz Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bunun en iyi örneği. İnşallah bu hastane tamamlandığında Somali’de bebekler ve anneler için hayata tutunmada umut kaynağı olacaktır”dedi.

Heyet daha sonra, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’ı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i ve Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar’ ziyaret etti.

Somalili Bakan, Kızılay’a yaptığı ziyarette, “Yaralılara Yüce Rabbimden acil şifâlar diliyorum, geçmiş olsun. Türk Kızılayı’nın böyle üzücü bir durumla karşılaşması bizi derinden sarstı. İnşallah böyle bir acı olayla, bir daha karşılaşmayız” şeklinde konuştu.

Karşılıklı gerçekleştirilen sohbetin ardından Sağlık,Kalkınma ve Sosyal İşler Bakanı Dr. Maryam Kasım ve Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman Türk Kızılayı Şeref Defteri’ne iyi dileklerini yazdılar.

Somalili Bakan Dr. Maryam Kasım, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ve beraberindeki heyet, daha sonra İstanbul temasları için İstanbul’a geldiler.

Paylaş