Banka HesaplarıOnline Bağış

Somalili Bakan İstanbul'a Hayran Kaldı

Somalili Bakan İstanbul'a Hayran Kaldı

Somali Hükümeti Sağlık,Milli Eğitim ve Sosyal Politikalar Bakanı Meryem Kasım Ahmed, İstanbul’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Yardımeli Derneğinin misafiri olarak Türkiye’ye gelen Somali Hükümeti Sağlık,Milli Eğitim ve Sosyal Politikalar Bakanı Meryem Kasım Ahmed, İstanbul’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.

Bakan Meryem Kasım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk’ü ziyaret etti. İstanbul Belediyesi’nin Somali’de yapmış olduğu hizmetler ve çalışmalar için teşekkür eden Sn. Meryem Kasım, Belediye Başkanı Sn.Kadir Topbaş’a da geçmiş olsun dileklerini iletti. Daha sonrada Akabe Vakfı Genel Merkezinde Mustafa İslamoğlu Hocamız ve diğer yetkililerle bir araya gelerek, Müslümanların kardeşliği, dayanışma ve ümmet bilinci üzerine samimi bir sohbet gerçekleşti. Somali’de insanların ve özellikle gençlerin eğitimi noktasında usul ve müfredat konularında destek isteyen Muhterem Hanımefendi, Akabe ve Yardımeli’nin Mogadişu’da gerçekleştirdiği hizmetler için teşekkür etti. Özellikle Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Somali için ne anlama geldiğini üzerine basarak anlattı. Mustafa İslamoğlu Hocamız, “Somalili Bakanı ağırlamaktan çok büyük bir memnuniyet duyduklarını, ümmet coğrafyamızdan bir parça olan Somali’nin acılarını yüreklerinde hissettiklerini, bu acıların dindirilmesi için ellerinden gelen her türlü çabayı sarf ettiklerini” söyledi.

Bakan Dr. Meryem Kasım, daha sonra Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’yu ziyaret etti. Siyasal partilerin henüz olmadığı Somali’de, ileriki dönemlerde tecrübe ve bilgi paylaşımı konusunda karşılıklı mutabakat sağlandı. Reyhanlı’da meydana gelen patlamalarla ilgili olarak geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Sn. Bakan, Sn. Babuşçu nezdinde Türkiye’nin Mogadişu’ya yaptığı hizmetler için, hassaten Sn. Başbakanımıza zor günlerinde yanlarında oldukları için şükranlarını ifade ettiler.

Paylaş