Banka HesaplarıBağış Yap

Somalili Kardeşlerimiz Yararına Kermes

Somalili Kardeşlerimiz Yararına Kermes

Somalide yapılacak 100 yataklı Hastane projesi yararına düzenlenen kermesimiz 04 Ekimde başlayacak

“İnsana hizmet Hakk’a hizmettir” ilkesiyle yola çıkan, bu alanda yaptığı verimli ve başarılı hizmetleriyle tanıdığımız Yardımeli Derneği,  özelikle Somali’de yapılacak “100 Yataklı Çocuk Hastanesi Projesi” için var gücüyle çalışmalarını yürütüyor. Dernek, bu amaçla 4 Ekim-10 Ekim tarihleri arasında kermes düzenleyecek. Düzenlenecek olan kermeste, Anadolu’nun farklı yörelerinden, el yapımı damak lezzetleri de olacak. Tüm halkımızı, bu anlamlı kermese davet ediyoruz.

Yardımeli Derneği Gönüllüsü Hülya Şimşek: “Anne olarak, Somalili annelere ve çocuklara ilgisiz kalamazdık; oradan gelen çığlıklara duyarsız kalamazdık. Bu nedenle böyle bir kermes düzenlemek istedik, kendi gücümüzle kermesi yapmayı planladık. Sağ olsunlar dostlarımız, ellerini taşın altına koydular. Kermesten elde edilecek gelir, Somalili çocuklar için “100 Yataklı Çocuk Hastanesi” yapımında kullanılacak inşallah. Elhamdülillah Rabbim, bize bu konuda yardım etti, birçok engeller aşıldı. Birçok şehrimizden, Anadolu’nun birçok yerinden farklı damak lezzetleri hazırlandı. Her türlü lezzet var.”

Yardımeli Derneği Gönüllüsü Nurdan Güler: “Bu kermes ciddi manada Allah’ın rızasına yönelik bir kermestir. “Ben nasıl faydalı olabilirim?” sorusunu kendisine soran herkesi, tüm aileleri bu kermesimize davet ediyorum. Kermesten elde edilecek gelir, Somalili kardeşlerimizin yararına kullanılacaktır. Ayrıca izleyicilerimiz kermesimize bizzat yemek yaparak, farklı damak tatlarını getirerek; eşya getirerek de yardımcı olabilirler. Yanınıza 3-5 arkadaşınızı da alarak kermesimize gelebilirsiniz.”

Yardımeli Derneği Gönüllüsü Nazire Hanım: “Bu kermesteki eşyalar,  el emeği ve göz nuruyla hazırlandı. Bu kermeste tüm hanım kardeşlerimizin ilgisini çekebilecek eşyalar mevcut. Somali’de yapılacak çocuk hastanemiz için bu hayırlı kermesimize herkesi bekliyoruz.”

Kermesin Düzenleneceği Adres:

Akdeniz Cad. No: 107 Fatih-İstanbul (Vatan Caddesi Kavşağı, Final Dersanesi Altı)

İrtibat Telefonları:

0533 734 66 59

0533 560 43 58

0533 236 60 40

Paylaş