Banka HesaplarıBağış Yap

Somalili Kardeşlerimizi Unutmadık

Somalili Kardeşlerimizi Unutmadık

"Kardeş Aile" projesi kapsamında Somali'de yaşayan 400 aileye her ay düzenli olarak yardım yapılmaktadır

Yardımeli Derneği Somali Koordinatörü Mehmet Çitil, yüzyıllardır mazlum halkların yanında olan Türk halkının kardeşliğini; kuraklık ve açlıkla mücadele eden, çadırlara mahkûm olan, bir dilim ekmeği bile arar hale gelen Somali halkı için de gösterdiğini söyledi.

Çitil, Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kardeş Aile'' projesi kapsamında Somali'de yaşayan 400 ailenin belirlendiğini belirterek, Türk kardeş aileler tarafından toplanan bağışların her ay düzenli olarak verildiğini kaydetti.

Türk halkının, Somali'de yaşanan drama sessiz kalmadığını ifade eden Çitil, şöyle konuştu: ''Türk insanı yüzyıllardır mazlum halkların yanında olmuştur. Somali'de yaşayan ancak çadırlara mahkûm olan, hatta bir dilim ekmeğe muhtaç binlerce aile var. Dernek olarak dünya genelinde birçok ülkede yürüttüğümüz 'Kardeş Aile' projesini Somali'de de uyguluyoruz. Türk insanının kardeşlik duygularını, buradaki halkla paylaşıyoruz. Bir kap yemek için Somali'nin bir köyünden 7 kişilik ailesi ile yola çıkıp başkent Mogadişu'ya 4 kişi olarak gelen ailenin dramını diğer ailelerin de yaşamaması için, dernek olarak elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.''

Ayrıca, Mehmet Çitil, Türk kardeş ailelerinin desteğinin Somali halkı tarafından mutlulukla karşılandığını bildirdi.

Paylaş