Banka HesaplarıBağış Yap

Somalili kardeşlerimizin selamı var

Somalili kardeşlerimizin selamı var

Somali’de 2010 yılında yaşanan büyük kuraklık ve kıtlık sonucu, toplu ölümlerin ve salgın hastalıkların başlamasıyla yükselen çığlığa ilgisiz kalmayarak bölgeye giden Yardımeli ekipleri, o gün bu gündür aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Yaşanan insani dramın boyutları o kadar büyük ve insanlar o kadar çaresizdi ki; çocuklar ölüm sıralarını bekliyor, anneler onların başında ölüm nöbeti tutuyorlardı.

Yardımeli Somali Hastanesi umut olmaya devam ediyor

Ülkede yaşanan dramın çareleri ve çözüm yolları üzerinde faaliyetlerine başlayan Yardımeli Ekipleri, acil gıda, temiz su, eğitim yardımları, kardeş aile yardımları, yetimlerin desteklenmesi, Ramazan ve Kurban organizasyonları ile çalışmalarını kesintisiz sürdürmüştür.
 


Yardımeli Somali Hastanesi, 100 yataklı, tam kapasiteolarak Somalili kardeşlerimize hizmet etmeye, şifa olmaya devam etmektedir. Katarakt dahil her türlü ameliyatların yapıldığı, çocuk ve yetişkin yoğun bakım üniteleri, bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik konferans ve seminerlerin yapıldığı, yoğun poliklinik ve rehabilitasyon hizmetlerinin aksamadan yürütüldüğü Yardımeli Hastanesi, bölgede tercih edilen kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Yardımeli Hastanesinin arazi üzerine yapılan cami, Büyükleçimizin ve Katar Büyükelçisinin katılımı ile Ramazan Ayında ibadete açılmıştır.
 


Somali’de Ramazan

Yardımeli Somali Ofisinde bulunan ekipler, kardeş aileler, yetimler ve kamplarda yaşayanlara yönelik Ramazan çalışmalarına devam etmektedir. Farklı mekanlarda kurulan iftar sofralarının yanında, kuran kurslarında okuyan öğrenciler ve yetimhanelerde kalan çocuklar unutulmamış, iftariyelikler onlara da gönderilmiştir. Hazırlanan kumanya paketleri, ailelere ve yetimhanelere elden teslim edilmiştir.

Bayram öncesi yetimlerin sevindirilmesi ve hediye ve kıyafetlerinin verilmesine devam edilmektedir.

Paylaş