Banka HesaplarıBağış Yap

Somalili Yetimlerimizi Ağırladık

Somalili Yetimlerimizi Ağırladık

Mogadişu’da ihtiyaçlarını karşıladığımız yetim öğrencilerden 9 tanesi, Somali ofisimizden bir görevli refakatinde, bir organizasyon kapsamında İstanbul’a geldiler ve yetimlerimizi misafir ettik.

Somali… Yokluklar ülkesi… Ama insanlarının yüzünden gülümsemenin hiç eksik olmadığı güzel insanlar ülkesi.

Somalili kardeşlerimiz, şunu da çok iyi biliyorlar ki, bir gün güzel yardımsever insanlar kendilerine Yardımeli’ni uzatacak… Nitekim bu güzel yardımsever insanlar Yardımeli’ni uzatıyorlar da…

Evet, uluslar arası alanda yaptığı hayırlı projeleri ve hizmetleriyle tanıdığımız Yardımeli’miz Somali’yi de unutmadı… Unutmayacaktır da…

Yardımeli’miz Somali’de başta Çocuk Hastanesi ve Kadın Doğum Ünitesi olmak üzere, Menhal Göz Kliniği, Su Kuyuları, Yetimhane gibi daha birçok çalışmalara imza atmıştır. Aktif olarak çalışan Somali Ofisimiz ve Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil, hastane çalışmalarının yanında, diğer insanî yardım faaliyetlerini de tüm hızıyla sürdürmektedir.

Kardeş Aile Projemiz kapsamına dâhil edilen Somalili öğrenciler, yetimler ve muhtaç aileler düzenli olarak aylık yardımlarını almaktadırlar.

Mogadişu’da ihtiyaçlarını karşıladığımız yetim öğrencilerden 9 tanesi, Somali ofisimizden bir görevli refakatinde, bir organizasyon kapsamında İstanbul’a geldiler ve yetimlerimizi misafir ettik. Esenler Belediyesi ve TİKA’nın da katkılarıyla 60 kadar Somalili yetimi İstanbul’da ağırlanacak. Somalili yetimler, Kardeş Aile Projesi kapsamındaki Kardeş Aileleri ile tanıştırılıp, birlikte İstanbul’daki tarihî ve turistik yerler ziyaret edilecek.

Paylaş