Banka HesaplarıBağış Yap

Somali'nin İnşası Devam Ediyor

Somali'nin İnşası Devam Ediyor

Dernek Başkanımız Dr. Sadık DANIŞMAN ve beraberindeki heyet, Somali’de yapımı devam eden 100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin çalışmalarını, ilk günden itibaren hız kesmeden devam eden insanî faaliyetleri ve projeleri yerinde incelemek amac

Somali’de yaşanan insanlık dramının ilk gününden itibaren bölgede faaliyetlerine ara vermeden devam eden YARDIMELİ,  mazlum halkın umudu olmaya devam ediyor. En çok çocukların ve annelerin etkilendiği bu dram karşısında Yardımeli “Çocuklar Ölmesin, Anneler Ölüm Nöbeti Tutmasın” parolasıyla yola çıkarak Afrika’nın en büyük “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi”ni inşa etmeye başladı.


Dernek Başkanımız Dr. Sadık DANIŞMAN ve beraberindeki heyet, Somali’de yapımı devam eden 100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin çalışmalarını,  ilk günden itibaren hız kesmeden devam eden insanî faaliyetleri ve projeleri yerinde incelemek amacıyla Somali’ye gitti.

Heyette bulunan İnşaat Mühendisi Cengiz Artukoğlu ve Makine Mühendisi Mehmet Köse teknik olarak inşaatın kontrol ve denetimini gerçekleştirecekler. Büyükelçilik, TİKA ve bölgede faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşları da ziyaret edecek olan Yardımeli heyeti,  tecrübe paylaşımı anlamında istişareler de yapılacaktır. Somali resmi makamlarını ziyaret edecek olan heyet, çalışmalar hakkında bilgi verecek ve insanî yardım faaliyetlerin gerçekleşmesi sırasında karşılaşılan engeller ve sıkıntılarla ilgili çözüm önerileri sunulacaktır.

Dr. Sadık Danışman konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Yapmış olduğumuz bu ziyaretle Yardımeli’nin Somali’de yaptırmakta olduğu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesini ve diğer faaliyetlerimizi yerinde görmek ve incelemek istedik. Ayrıca bu ziyaret iki dost ve kardeş toplumun birbiriyle daha da yakınlaşması, dostluklarının pekiştirilmesi adına da önemlidir. Somali'nin istikrarı, kalkınması, huzur ve güven ortamının yeniden tesisi adına Dernek olarak elimizden ne geliyorsa onu yapacağız” dedi.

Bölgede devam eden faaliyetlerimiz:

-100 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi  (5500 m2 kapalı alan, poliklinikler, ameliyathaneler, hasta odaları, konferans salonu, laboratuar, eczane, misafirhane, cami, yoğun bakım, yeni doğan bölümleri (küvez) 

- Kardeş Aile Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere maddî yardım
- 60 yetimin barındığı yetimhane
- Katarakt ameliyatlarının yapıldığı göz kliniği
- Sokak çocuklarının rehabilite edildiği merkez
- Kamplara acil gıda yardımları
- Adak ve akika kurbanlarının ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması
- Temiz ve sağlıklı Su Kuyularının açılması
- Üniversite öğrencilerine eğitim desteği

 

Bağış Yapmak İçin Tıklayınız

Paylaş