Banka HesaplarıOnline Bağış

SON DAKİKA..

SON DAKİKA..

Merkez üssü Elazığ ili Sivrice ilçesi olan 6.8 şiddetinde deprem meydana geldi.

Başta Elazığ olmak üzere, şiddeti dolayısıyla çevre illerden, hatta yakın ülkelerden de hissedildi. İlk gelen bilgiler umut verici olsa da, depremin şiddeti itibari ile hasarın büyük olduğu tahmin edilmektedir. Çoğu köye ve yerleşim yerlerine ulaşılamadığından, hasar tespiti, can kayıpları ve yaralılara ilişkin bilgiler net değil. Günün ağarması ile  net tespitler yapılabilecek ve tablo ortaya çıkacak. Bu konuda yetkilerin açıklamaları ve bilgilendirmeleri dikkate alınmalı.

Deprem haberinin alınması ile birlikte Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman' ın yönetiminde telefon trafiği kurulmuş olup, bölgedeki ve çevre illerdeki temsilciler ve gönüllülerle irtibata geçilerek  bilgiler alınmaya ve durum değerlendirilmesi yapılmaya başlanmıştır. En acil ve en kötü duruma göre hazırlıklara başlanmıştır. Yardımeli Malatya Temsilciliği oluşturduğu bir ekiple depremden etkilenen en yakın bölgeye hareket etti. Allah beterinden muhafaza  eylesin.

Durum tespitinden sonra ve yetkililerle yapılacak istişareler neticesinde, Yardımeli neler yapılması gerekiyorsa üstüne düşeni yapacaktır.

Başta bölgede yaşayan kardeşlerimize ve tüm  vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilek ve dualarımızı iletiyoruz.

Paylaş