Banka HesaplarıBağış Yap

Son Dakika!..

Son Dakika!..

Yardımeli Gazze Ofisi, bugün Gazze’de yaşanan protestolarda gelinen durumu acil koduyla bildirdi ve acil çağrıda bulundu:

ABD ve İşgalci İsrail devletinin haksız yere işgal ettiği toprakları ve büyükelçiliğin Kudüs’e taşınmasını protesto eden Filistinlilere, gerçek mermi ve silahlarla ateş açıldı.

Filistin topraklarında birkaç gündür devam eden protestolara tahammül edemeyen, İşgalci Siyonist devlet; sadece haksızlığa karşı sesini yükselten sivil halka en acımasız şekilde saldırmakta, kadın, çocuk demeden öldürmektedir.

Yardımeli Gazze Ofisinin acil koduyla geçtiği mesaj şöyledir: “ Bu gün sabah başlayan ve hala devam eden saat 16:30 bilançosu; Aralarında 5 çocuk toplam 42 şehit.

Aralarında 122 çocuk ve 44 kadının olduğu toplam 1750 yaralı. Bunlardan 27 si çok ağır ve 59 u ağır yaralı durumda.   #NAKBA70 #KudüsBizimdir

Gazze’de Sağlık bakanlığın Acil çağrısıdır... Gazze’de cerrahi ameliyat ilacı ve tıbbi malzemelerle birlikte Genel ve Beyin Cerrahi, ORTOPİDİ, uzmanları acil ihtiyaç var.”

Gazze zaten abluka altında tutuluyordu ve tıbbi malzeme dahil hiçbir insani ihtiyacın girişine izin verilmiyordu. Bu şartlar altında gelinen bu olağanüstü durum karşısında, hastaneler ve sağlık merkezleri ciddi sıkıntı yaşamaktadır.

Gelinen bu noktada, herkes üzerine düşen sorumluluk bilinciyle hareket etmeli ve gereği yapılmalıdır.

“İsgale karsi sesimizi yukseltme zamani.ABD ve Israil'in Kudus'u isgalini protesto etmek amaciyla 14 Mayis(bugun) Saat: 19:00da Taksim Tunel'de bulusuyoruz.”

Paylaş