Banka HesaplarıBağış Yap

Sosyal Yaralarımızın Çözümüne Yönelik Eğitim Seminerlerimiz başladı

Sosyal Yaralarımızın Çözümüne Yönelik Eğitim Seminerlerimiz başladı

Dernek Yönetim Kurulunun kararı ile oluşturulan komisyon tarafından koordine edilen “Eğitim Seminerlerinin” ilki, bağımlılıkla mücadele içerikli oldu.

Bağımlılık, geniş bir alanı kapsıyor aslında. Özellikle günümüzde madde bağımlılığının yanında pandemi şartlarının da etkisi ile teknolojik bağımlılık, dijital oyun bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı aileleri düşündürmeye başlamıştır. Bağımlılığın her türü ve her şeyi zararlıdır, kötüdür ve hem kişiye hem de etrafına zarar vermektedir.

Bu toplumsal yaraya işaret etmek, gündeme getirmek ve birbirimizi uyarmak, birbirimize destek olmak amacıyla başlatılan programlar serisine “Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin Rolü” içerikli seminerle stard verildi.

Programın açılışı,  Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman konuşmaları ile başlamıştır. Başkanımızın hekim olması hasebiyle konuya olan hakimiyeti ve kapsayıcı konuşmaları büyük ilgi gördü. Hekimlik görevi esnasında yaşadığı tecrübeler ve katılımcılara öneriler hayatın içinden örneklerden oluşuyordu. Bağımlılıkla ilgili böyle bir seminer ve eğitim programlarına neden ihtiyaç duyulduğuna dair açıklamalarda bulunan Dr.Sadık Danışman, toplumsal bir yara olan bu konu üzerinde hepimize düşen görevin altını defalarca çizerek, katılımcıları uyardı.

Sosyal Hizmetler Uzmanı Fatih Kılıçarslan  da, “Bağımlılıkla Mücadelede Ailenin Rolü” konulu sunumlarını ve reel hayattan izlenimlerini katılımcılarla paylaştı. Bağımlılıkla mücadelede, toplumun üzerine düşen sorumluluklar olduğunu ısrarla çizen Kılıçarslan, ailenin, arkadaş çevresinin bağımlı bireyler üzerindeki rolünü istatistiklerle ve bilimsel verilerle açıkladı. Toplumun her bir bireyi olarak uyanık olmamız gerektiği; etrafımıza, ailemize, dostlarımıza sahip çıkma hususunda bilgi ve bilinç sahibi olmamızın önemi defalarca ifade edildi.

Eğitim programları ve seminerlerin, bağımlılıkla mücadele başta olmak üzere, kişisel gelişim ve aile mutluluğu konularında devam edeceği katılımcılara duyuruldu. Özellikle bağımlılıkla ilgili olarak gençlere ulaşabilme adına okullarda bu tür seminerlerin verilmesine yönelik alt yapı çalışmalarının da sürdüğü ifade edildi.

Program sonunda Başkanımız Dr.Sadık Danışman, Fatih Kılıçarslan’a sunumlarından ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Paylaş