Banka HesaplarıBağış Yap

Sudan Ramazan Faaliyetleri

Sudan Ramazan Faaliyetleri

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Sudan’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor, “Kumanya Dağıtımları” ve “Kardeş Aile Ödemeleri” yapmaya devam ediyor.

Derneğimiz dil, din, ırk, bölge ayrımı yapmadan dünyanın muhtelif ülkelerinde mazlumlara, mağdurlara ve muhtaçlara yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Sudan’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor,  “Kumanya Dağıtımları”  ve “Kardeş Aile Ödemeleri”  yapmaya devam ediyor.

Ayrıca “Akabe Yetimler Külliyesi”ndeki yetim öğrencilere bayram öncesi yapılan kıyafet yardımlarıyla, yetimlerin bayrama sevinçle girmesi sağlandı.

Yardımeli Sudan Sorumlusu Hasan Hafızoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Yardımeli Derneği aracılığıyla gelen yardımları biz burada, öncelikle kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara ve sakat olanlara ulaştırıyoruz. Ayrıca külliyemizde öğrenim gören yetimlerin her türlü masrafını üstleniyoruz; bayram öncesi yetimlerimizi kıyafet yardımlarıyla da sevindirdik.

Yardıma muhtaç olan aileler bu güzel Ramazan ayında, kardeş Türkiye halkına selamlarını, dualarını ve teşekkürlerini gönderiyorlar. Biz inanıyoruz ki bu dualar sahiplerine ulaşacak. Biz de bu vesileyle Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına teşekkür ediyoruz."

Paylaş