Banka HesaplarıBağış Yap

Sudan Yetim Kompleksinin Temelleri Atıldı

Sudan Yetim Kompleksinin Temelleri Atıldı

"Bir Tuğla Bir Kalem Bir Nesil" Projemizin ilk tuğlasının harcını atarak Yetim Eğitim Kompleksinin temeli atıld?...

 

Yardımeli Derneği iki yıl önce “bir kalem bir tuğla bir nesil” sloganıyla Afrika Ülkelerinden olan Sudan’da bir yetim Eğitim Kompleksini inşa etme çalışmalarına başlamıştı. 2000 yılı sonlarında Başkent Hartum Merkeze 10 km uzaklıkta bulunan Medeniyye’de alımı gerçekleştirilen 21.000 m2 ‘lik arsanın işlemleri 2010 yılı aralık ayında tamamlandı.

Yetim  Eğitim Kompleksinin başından beri çalışmalarını yürüten Sudan Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa KARACA Yardımeli Gönüllüsü Faruk ÖZKAYA ve Dernek Çalışanlarımızdan Cemil TEKELİ, Kompleks resmi işlemlerinin tamamlanması ve inşaatının başlanmasında büyük emek ve katkıları olmuştur.

Yardımeli Sudan yetim eğitim kompleksine başından beri destek veren Yardımeli gönüllülerimizden Şule YURDAKUL, Yıldız TÜVER, Abdülkerim DÜĞMECİ ve Emre Kaan YURDAKUL Beylerinde olduğu Genel Koordinatörümüz Osman İLHAN Başkanlığında bir heyetle 24-27 Aralık tarihleri arasında sudana gidildi. 25 Aralık 2010’da Sudan Resmi Yetkililer ininde bulunduğu mütevazi bir törenle “Bir Tuğla Bir Kalem Bir Nesil” Projemizin ilk tuğlasının harcını atarak Yetim Eğitim Kompleksinin temeli atıldı.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Biz bu projemize 2008 yılında başladık. Tuğlaların bir araya gelerek Külliyemizi oluşturması için ilk harcımızı bugün döküyoruz. Burada 21 bin m2’lik alan içinde 7200 m2 kapalı alan olacak. 200 tane yetim burada eğitim görecek. Bu inşaat 7 ayrı bölümden oluşacak. İçerisinde yatakhane, yemekhane, derslikler, misafirhane, oyun alanları, yüzme havuzu ve halka açık meslek edindirme kursu derslikleri olacak. Bize bu hizmetleri yapabilme imkanını veren Rabbimize ve tüm bağışçılarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum

 

Paylaş