Banka HesaplarıBağış Yap

Sudan'da Battaniye Dağıtımlarımız Devam Ediyor

Sudan'da Battaniye Dağıtımlarımız Devam Ediyor

Hastalık ve ölümlerin biraz olsun önüne geçilmesi amacıyla, bölgede yaşayan ve soğuktan etkilenen insanlara battaniye dağıtımlarımız devam ediyor.

SUDAN DARFUR’DA BATTANİYE DAĞITIMLARI DEVAM EDİYOR

Son yıllarda büyük bir istikrarsızlığın yaşandığı Sudan Darfur bölgesi, kimilerine göre yeni bir oyunun sahnelendiği, kimilerine göre de büyük bir insanlık trajedisinin yaşandığı yer olarak adlandırılsa da, aslında ortada tek bir gerçek var. Yüz binlerce Darfurlu, büyük bir endişe ve karamsarlık içindeler. Zira yokluk içinde, ağır şartlar altında yaşam mücadelesi veriyorlar.

Yardımeli olarakgeçtiğimiz günlerde Sudan’daki Darfur bölgesine ekibimizle gittik. Havaların  -özellikle de geceleri- iklim şartları açısından çok soğuk olduğunu ve ihtiyaç sahibi, fakir kimselerin ısınma ihtiyacı karşılayamadığını gözlemledik. Hastalık ve ölümlerin biraz olsun önüne geçilmesi amacıyla, bölgede yaşayan ve soğuktan etkilenen insanlara battaniye dağıtımlarımız devam ediyor.

Battaniye projemize destek vermek isteyen hayırseverler, Yardımeli ile 24 saat irtibata geçebilir, EFT ve havale yapabilir, online ve kredi kartı ile bağışta bulunabilir.

1 battaniye bedeli 45 TL  -  25 USD  - 20 Euro’dur.

Ayrıca Sudan’da devam eden diğer faaliyetlerimiz (kardeş aile projesi,  su kuyusu açma, süt keçisi dağıtımı vb) devam etmekle birlikte, bölge insanına faydalı olma hususunda yeni projeler üzerinde de çalışmaktayız.

Paylaş