Banka HesaplarıBağış Yap

Sudanlı Bakandan Derneğimize Plaket

Sudanlı Bakandan Derneğimize Plaket

Yardımeli’nin Sudan’da yaptığı başarılı çalışmalar, faaliyetler nedeniyle Sudan Sosyal Güvenlik Bakanı Emir el-Fasıl, Sudan Yetimler Külliyesi Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu Bey’e bir plaket verdi.

Yardımeli’nin Sudan’da yaptığı başarılı çalışmalar, faaliyetler nedeniyle Sudan Sosyal Güvenlik Bakanı Emir el-Fasıl, Sudan Yetimler Külliyesi Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu Bey’e bir plaket verdi. İlgili Bakan yaptığı açıklamada: “Yardımeli Derneği’nin Sudan’da çok büyük hizmetler yaptığını, ümmet ve kardeşlik adına çok önemli çalışmalarda bulunduğunu, kardeş Türkiye halkı ile Sudan halkının birçok ortak paydaları ve değerleri bulunduğunu ve Yardımeli Derneği’nin Sudan’daki çalışmalarının devamını beklediklerini”  bildirdi.

Akabe Yetimler Külliyesi Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu ise:“Yardımeli Derneği’nin kurulduğu günden beri başta Sudan olmak üzere bütün İslam coğrafyasına duyarlı olduğunu, bu duyarlılığın hem İslamî hem de insanî olduğunu ve inşallah bundan sonra Yardımeli Derneği’nin Sudan’a olan faaliyetlerinin ve projelerinin devam edeceğini”  bildirdi.

Yardımeli Sudan Faaliyetleri

1-Afrika’nın en büyük yetimhanesini (Akabe Yetimler Külliyesi) Sudan Hartum’da açtık. İnşallah yetimhanemizden geleceğin âlimleri, müçtehitleri, fatihleri yetişecektir.

Külliyemizde, beşerî/pozitif ilimler yanında, Kur’anî ilimler de verilmektedir. Külliye içerisinde ilköğretim okulu derslikleri, yatakhane, kütüphane, yemekhane, revir, oyun odaları, cami, çok amaçlı salonlar ve aktivite mekânları bulunmaktadır.

Akabe Yetimler Külliyesi ile; tek başına hayatını idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, dinî ve meslekî eğitim ortamlarını oluşturmak ve onları aile şefkati ile kucaklayarak topluma uyumlarını sağlamayı amaçladık. Bu yüzden açtığımız yetimhanemiz, aile ortamını aratmayacak şekilde düzenlenmiş olup çocukların sevgi, huzur ve şefkat atmosferinde her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına dikkat edilmektedir.

2-Başarıyla uyguladığımız ve Uluslararası bir proje olan Kardeş Aile Projesi’ni Sudanlı fakirler, yetimler ve ihtiyaç sahipleri içinde uygulayarak onların hayır dualarını alıyoruz.

3-Ramazan ayındaSudanlı ihtiyaç sahipleri için düzenli olarak iftar programları düzenledik, gıda ve kumanya dağıtımı yaptık.

4-İhtiyaç sahipleri için aynî ve nakdi yardımlar yapıyoruz.

5-Dünyanın dört bir yanında Kurban keserek “İyiliklerinizi Şahit Kıldık.” Kurban kestiğimiz ülkelerden biri de Sudan’dı. Kurbanlarınızı Sudanlı fakirlere, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine dağıttık.

6-Dünyanın dört bir yanında başarıyla uyguladığımız “Su Kuyuları” projesini Sudan’da da uygulamakta ve susuzluğa çare olmaktayız elhamdülillah.

Paylaş