Banka HesaplarıBağış Yap

Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye

Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye

Derneğimizinde aralarında bulunduğu Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları (STK) ülkelerindeki iç savaştan etkilenerek evlerinden göçe mecbur kalan Suriyelilere “Bir Ekmek Bir Battaniye” göndermek için seferber oldu.

Derneğimizinde aralarında bulunduğu  Türkiye'deki sivil toplum kuruluşları (STK) ülkelerindeki iç savaştan etkilenerek evlerinden göçe mecbur kalan Suriyelilere “Bir Ekmek Bir Battaniye” göndermek için seferber oldu.

Türkçe, İngilizce ve Arapça yayın yapan, www.suriyeicinbirekmek.com ve www.breadforsyria.com adreslerinden ulaşılan internet sitesi altında bir araya gelen STK'lar, ortak afiş ve televizyon filmleriyle yardım çağrısını bütün dünyaya duyuracak.

Kampanyada toplanacak yardımların en hızlı şekilde Lübnan, Kuzey Irak ve Ürdün sınırındaki mülteci kamplarına ile Suriye içinde dağınık yerlerde hayatta kalma mücadelesi veren sivil halka ulaştırılacağı vurgulandı.

Nasıl yardım edilecek?

STK'ların Suriyeli halkın kış günlerinde yaşadığı 'dramı' durdurmak için başlattığı kampanyada kullanılacak afiş ve filmler, isteyen herkes tarafından internet sitesindeki "Kampanya materyalleri" bölümünden indirilerek kullanılabilecek.

Kampanyaya katılmak isteyenler, sitede iletişim bilgileri bulunan katılımcı yardım kuruluşlarından diledikleri birini seçerek yardımlarını ulaştırabilecekler. Sitede ayrıca, bağışta bulunmak veya destek sağlamak isteyenlerin arayarak bilgi alabileceği çağrı merkezlerinin telefon numaralarına da yer veriliyor.

Yardımeli Derneği olarak, Suriye’de devam eden olaylar nedeniyle binlerce Suriyeli kardeşlerimize yardım elimizi uzattık. Yardımları özellikle Hatay ve ilçelerindeki Suriyeli kardeşlerimiz başta olmak üzere Suriye’nin içindeki kardeşlerimizi de unutmadık.

Suriye Faaliyetlerimiz

Gıda, battaniye, sağlık yardımları, tıbbî-medikal malzemeler ve tedavi yardımlarımızla Suriyeli kardeşlerimizin yanlarında olduk. Özellikle soğuk havanın kendini göstermeye başlamasıyla birlikte hava şartlarına uygun malzeme ve ihtiyaç maddeleri temin edilmeye başlandı. Başta acil ihtiyaç malzemeleri olmak üzere soba, battaniye, kışlık kıyafet, yatak,  hasta yatağı, çocuk bezi, çocuk maması, temizlik malzemesi, ilaç ve ilk yardım malzemeleri temin edildi.

Bu çerçevede son bir ay içerisinde gıda,  ilaç, çocuk bezi, çocuk maması, temizlik malzemeleri, battaniye ve yorgan gibi günlük ihtiyaçlar (5 tır) kardeşlerimize ulaştırıldı. Ayrıca tekerlekli sandalye,  30 adet ağır hasta ve engelli hastaların yatacağı portatif otomatik yatak ulaştırıldı.

Kurban bayramında Türkiye’de kesilen kurbanların etlerinin büyük bir kısmını Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırıldı.

İstanbul’daki hastanelerde derneğimiz ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliği ile Suriyeli kardeşlerimizin tedavileri yapılmaktadır.

2008’den günümüze kadar 11 ülkede başarıyla uyguladığımız Kardeş Aile Projemizin Suriye’de de uygulanması için yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam etmektedir.

Bağış Yapmak İçin Tıklayın

Paylaş