Banka HesaplarıBağış Yap

Suriye Yardımlarımız Devam Ediyor

Suriye Yardımlarımız Devam Ediyor

Yardımeli olarak, Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden bu yana mazlum, mağdur ve muhtaç Suriye halkının yanında olmaya çalıştık; Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için “Yardım Konvoyları” düzenledik, her türlü insani yardımı yapmaya devam ediyoruz.

Suriye… Kardeşin kardeşi vurduğu, ekmek sıralarında bekleyen masum ve sivil insanların katledildiği acılar ülkesi…

Suriye’de maalesef çok dramatik bir durum yaşanıyor, her gün yüzlerce insan katlediliyor. Suriye bizim komşumuz; dinî, tarihî, kültürel, akrabalık gibi daha pek çok bağlarımız ve ortak değerlerimiz var. Suriye’deki iç savaş, en acımasız haliyle özellikle sivilleri, savunmasız insanları vuruyor.

Yardımeli olarak, Suriye’de iç savaşın başladığı ilk günden bu yana mazlum, mağdur ve muhtaç Suriye halkının yanındaydık; Suriyeli mülteci kardeşlerimiz için “Yardım Konvoyları” düzenledik, her türlü yardım ve desteği yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.

Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan başkanlığında Almanya’dan Sadaka Derneğinin, Hollanda’dan kardeş kuruluş Avrupa Yardımeli’nin, Belçika’dan Kur’an Halkaları Gönüllülerinden oluşan 19 kişilik gönüllü ekip kışlık giysiler,  gıda (un, makarna, pirinç, bulgur vb), kömür,  acil ihtiyaç malzemeleri, bebek bezi, temizlik malzemeleri vb gibi temel ihtiyaç maddelerini Hatay’ın Reyhanlı ve Kumlu ilçelerinde ve köylerinde yaşayan Suriyeli mültecilere elden teslim etti.

Suriyeli mülteciler yapılan yardımlar dolayısıyla: “Bizleri bu zor günlerimizde yalnız ve yardımsız bırakmayan Yardımeli Derneği’nden, bağışçılarından ve kardeş Türkiye halkından Allah razı olsun. Onlar bu zor günlerimizde bizleri yalnız bırakmadılar, Allah da onları ahiret gününde yalnız bırakmasın inşallah” dediler.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan:“Mağdur durumdaki Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardım eli uzatmak hepimizin insanlık görevi. Bizler, Yardımeli Derneği olarak gıdadan battaniyeye, temizlik malzemesinden kışlık giysilere kadar her türlü temel ihtiyaca yönelik yardımı ulaştırıyoruz. Mültecilerin çoğunun kadın ve çocuk olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda beslenme, barınma,  ısınma ve sağlık en önemli mesele haline geliyor. Bölgede hâlâ un, temel gıda maddeleri, battaniye ve ilaç gibi malzemelere acil ihtiyaç var. Hayırsever vatandaşlarımızın bu yönde de desteklerini bekliyoruz.

Yardımeli olarak her hususta Suriyeli mazlum ve mağdur dostlarımızın kardeşlerimizin yanındayız, onlar bize Allah’ın emanetidir, onlara elimizden gelen her türlü yardımı ve desteği yapıyoruz, yapmalıyız da. Bize sığınan bu insanlara kucak açmak hem dinî hem de insanî bir görevimizdir.  Bundan sonra da Suriye için gelecek bağışları ulaştırmaya devam edeceğiz; tüm hayırseverlerimizden ve bağışçılarımızdan Allah razı olsun”dedi.

Paylaş