Banka HesaplarıBağış Yap

Suriyeli Ailelere Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

Suriyeli Ailelere Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

Suriye' de bitmek bilmeyen amansız iç savaşdan ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin çok yoğun olduğu bölgelerden biri de Hatay’ın İskenderun ilçesi.

Suriye' de bitmek bilmeyen amansız iç savaşdan ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizin çok yoğun olduğu bölgelerden biri de Hatay’ın İskenderun ilçesi.

Yardımeli Derneği İskenderun temsilciliğimiz, Suriye’den gelen misafirlerimize yönelik olarak yaptığı periyodik ziyaretleri devam ediyor.

Savaş mağduru ailelerin durumları içler acısı, sosyal ve ekonomik sıkıntılarla yüz yüzeler. Temsilcimiz Safiye Hanım, ailelerin durumlarını yerinde görmek durumlarını tespit etmek, yaşlıların gönlünü almak ve çocukların başlarını şefkatle okşamak için çat kapı ziyaretler gerçekleştiriyor.

Götürdükleri gıda kolilerini ve maddi yardımları muhtaç kardeşlerimize ulaştırarak dertlerine bir nebze de olsa derman olmaya çalışıyorlar. Dayanılması zor görüntüleri Yardımeli bağışçılarıyla paylaşmak ve kendileri için ağır olan bu yükü birlikte taşımak istiyorlar.

Mülteci ailelerin durumlarını kısa da olsa bağışçılarımızla paylaşmak isteriz :

Eşi Vefat Eden Dul Bir Kadın

Eşi vefat etmiş 12 yasında bir erkek çocuğu, babadan kalma 300 tl maaş alıyor tek göz odada yaşıyorlar 100 tl kira ödüyorlar evden taşınmak istiyor ev bulup yerleştirmek gerekli ancak nakti ve aynı yardıma ihtiyaçları var .

10 Çocuk Yetim

Anne Suriye’deki savaş da ölmüş 10 çocuk ortada kalmış Çocuklardan bir tanesi Suriye de hapis, baba inşaatta çalışıyor 1 odada yasıyorlar, erkek çocuklar çalışmak istiyor fakat kendilerine iş bulamadıkları için boştalar. Her türlü kıyafet erzak ev eşyasına ihtiyaçları var.

İşsiz Karı Koca 

1 göz odada yasıyorlar mutfakları bile yok banyo wc bir adam iş buldukça çalışıyor genelde iş bulamıyor erzak yardımına ihtiyaçları var 

Öksüzlere Çok Acil Bir Yardımeli Gerek

Anneleri Suriye savaşında vefat etmiş 3 kız 1 erkek kızlar 4-5-7, erkek 2 yasında baba kör babaanne bakıyormuş oda 3 hafta önce vefat etmiş, 1 oda yerde sadece bir halı 2 tane sünger yatak var dışarıdan yemek gelirse o kadar çocuklar sefil durumda, baba dilencilik yapıyor. Elindeki parayı da ev sahibi kira olarak alıyor tek göz odaya 400 tl istiyor.  Her türlü ev eşyası kıyafet erzak  çocukların temizliği vs her şeye ihtiyaç var 

Şehit Aile

Babaları  şehit olmuş 5 çocuk  en küçükleri özürlü aynı zamanda ayağı kırıldığı için platin takılmış hiç bir gelir yok büyük ağabeyleri halde hammallık yapıyor. 350 tl kira ödüyorlar maddi desteğe ihtiyaçları var özürlü çocuğa hasta bezi ve süt acil ihtiyaçları ...

Dilsiz Ve Sağır Bir Yaşlı Amca

Dilsiz ve sağır 76 yasında hiç bir geliri yok komşular tarafından bakılıyor çok mağdur durumda. Erzak ve düzenli bir gelire ihtiyacı var 

Suriyeli Gençler 

İş bulurlarsa çalışıyorlar hiç bir gelir yok ev insanın yaşayacak bir durumda değil ev eşyası erzak her türlü ihtiyaçları var.

Tek Yaşayan Teyze 

1 göz odada tek yaşıyor yaşlılık maaşı alıyor  100 tl kira ödüyor , 

Dilsiz Sağır Olan Teyze

Çöp Toplayan Amca  60 yasında çocukları bakmıyor  çöp toplayarak hayatını idama ettirmeye çalışıyor  maddi desteğe ihtiyaç var.  

Paylaş