Banka HesaplarıBağış Yap

Suriyeli Kardeşlerimize Yardımlarımız Devam Ediyor

Suriyeli Kardeşlerimize Yardımlarımız Devam Ediyor

Suriye’de devam eden olaylar sebebiyle Türkiye sınırına gelen ve Türkiye’ye geç(e)meden sınırda konaklayan binlerce kişiye Yardımeli olarak ellerimizi uzattık.

Suriye’de devam eden olaylar sebebiyle Türkiye sınırına gelen ve Türkiye’ye geç(e)meden sınırda konaklayan binlerce kişiye Yardımeli olarak ellerimizi uzattık.   Gıda, kışlık giysiler, battaniye, acil ihtiyaç malzemeleri, temizlik malzemeleri vb ihtiyaç maddelerinden oluşan kamyon İstanbul’dan hareket etti.

İlk günden itibaren Türkiye sınırında, Hatay’da, Kilis’te ve İstanbul’da bulunan Suriyeli mültecilere imkânlar ölçüsünde yardımlar yapılmaktadır. Özellikle sağlık yardımları, medikal malzeme ve tedavi yardımları ile Suriyeli muhacirlerin yanında olmaya çalıştık. Bölgede bulunan temsilcilerimizin hazırladığı raporlar doğrultusunda hareket eden Yardımeli, geçen hafta itibari ile bölgeye inceleme ekibi gönderdi. Ekibin hazırladığı rapor doğrultusunda acil ihtiyaç olan malzemeler temin edilerek İstanbul’dan hareket etti.

Yardımeli imkânları ölçüsünde destek olmaya çalıştığı Suriyeli Muhacirler için ihtiyaç listesi belirledi. Gelen olumsuz kış şartlarını da hesaba katarak, özellikle dışarıda, çadırda kalan mültecilere soğuk hava şartlarına uygun malzeme temin etmeye başladı.

Hayırseverlerin de destek olabileceği çalışmada acil ihtiyaç maddeleri şöyle belirlendi: Battaniye, kışlık kıyafet, Yatak (hasta yatağı), çocuk bezi, çocuk maması, temizlik malzemesi, ilaç ve ilk yardım malzemesi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dr. Sadık Danışman:“Ülkemizin her bölgesinden Suriyeli mültecilere yardım gönderilmektedir. Zalim Esad yönetimi ve emrindeki askerler her gün onlarca masum insanı öldürüyor. Bu katliamlara “artık dur!” denilmesi lazım. Yardımeli olarak her hususta Suriyeli mazlum ve mağdur dostlarımızın kardeşlerimizin yanındayız, onlar bize Allah’ın emanetidir, onlara elimizden gelen her türlü yardımı ve desteği yapıyoruz, yapmalıyız da. Acil ihtiyaç malzemelerinin tümünü hazırladık. Oradaki insanlar, şu anda Türkiye’de kampların dolması sebebiyle geçemiyor. Sınırın 2 kilometre ötesinde yaklaşık 20 bin insan bizim yardımlarımızı ve desteğimizi bekliyor. Sizlerin gönderdiği bu yardımları inşallah oradaki kardeşlerimize ulaştıracağız”  diye konuştu.

Paylaş