Banka HesaplarıBağış Yap

Suriyeli Mültecilere Yardımlarımız Devam Ediyor

Suriyeli Mültecilere Yardımlarımız Devam Ediyor

Suriyeli mültecilerin ihtiyacı olan kışlık elbiseler (ayakkabı, mont, kaban, kazak, gömlek pantolon, iç çamaşır vb) gibi hiç giyilmemiş direk fabrikadan hayır sahiplerimizin gönderdiği giyim malzemeleri, Suriyeli mülteci kardeşlerimizin, yalnızlıklarını hissettirmemeye bir gayrettir.

Yardımeli küresel bir hayır ve şefkat hareketidir. Misyonumuz ve vizyonumuz “Eksende İnsan”dır. Bu nedenle Yardımeli Derneği olarak dünyanın dört bir tarafından mazlum, mağdur ve muhtaç insanlara yardım ve hizmet etmekten çok mutluyuz. Dernek olarak tüm çabamız insanlık adına, zulüm gören ve mağdur insanlar adınadır; Suriyeli kardeşimiz de bunlardan biridir.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden Suriye’deki iç savaş dolayısıyla memleketlerinden yurtlarından uzaklaşıp Hatay’ımıza yerleşen Suriyeli misafirlerimize Hataylı kardeşlerimiz ve bilhassa şu an bulunduğumuz Kumlu ilçesindeki halkımız ev sahipliği yapmaktadır. Bizler de Yardımeli Derneği Hatay Temsilciliği olarak gönüllü ekibimizle birlikte, Suriyeli kardeşlerimizin sıkıntılarına derman olmak için buradayız.

Çünkü bu, insanlığımızın ve Müslümanlığımızın bir gereğidir. Kapımıza gelen herkese yardım elimizi uzatmamız bir sorumluluktur. Siyasî olarak düşünmeksizin “Eksende İnsan” ilkesini göz önünde bulundurduğumuzda, dini, dili, ırkı, mezhebi gözetmeksizin herkese Yardımeli’ni uzatmak hem insanlığımızın hem de Müslüman oluşumuzun bir gereğidir. “Bizim dinimizde mazluma el uzatmak vardır” anlayışı hâkimdir.

Suriye’de insanlık adına utanç verilen bir iç savaş yaşanıyor. Kardeşi kardeşe kırdıran o gizli eli ve bu kargaşaya çanak tutan Siyonist İsrail’i buradan kınıyoruz.

Suriyeli mültecilerin çoğunun kadın ve çocuk olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda beslenme, barınma, ısınma ve sağlık gibi en önemli meseleler çözüm için ivedilik arz ediyor. Bölgede hâlâ un, temel gıda maddeleri, çocuk bezleri, battaniye ve ilaç gibi malzemelere acil ihtiyaç vardır. Hayırsever vatandaşlarımızın bu yönde de desteklerini bekliyoruz.

Suriyeli mültecilerin ihtiyacı olan kışlık elbiseler (ayakkabı, mont, kaban, kazak, gömlek pantolon, iç çamaşır vb) gibi hiç giyilmemiş direk fabrikadan hayır sahiplerimizin gönderdiği giyim malzemeleri, Suriyeli mülteci kardeşlerimizin, yalnızlıklarını hissettirmemeye bir gayrettir. Bu yokluk ortamında soğuktan korunmanın ve kışlık kıyafetler giyindirmenin vesilesi olarak onların sevinci bizim sevincimiz olmaktadır. Özellikle çocukların sevinci bir başka heyecandır.

Konuyla ilgili konuşan Yardımeli Derneği Hatay Şubesi Sorumlusu Eyüp Yıkılmaz:“Ülkemize sığınan Suriyeli mülteci kardeşlerimize her hususta yardım ve desteği yapıyoruz. Yaklaşan kış nedeniyle Suriyeli kardeşlerimizin kışlık giysi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Bizlere bu konuda yardımcı olan Cihan İnşaat’tan ve diğer hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Suriyeli mültecilere yardım elini uzatmak, insanlığımızın ve Müslümanlığımızın bir gereğidir. Halkımızı bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum, çünkü bu insanlar mazlum, zulme uğramış, bizim dinimizde mazluma el uzatmak vardır” diye konuştu.  

 

Konuyla ilgili kendileriyle görüştüğümüz Suriyeli mülteciler:“Bizlere bu yardımları yapan, bizi zor günümüzde yalnız bırakmayan Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına çok teşekkür ediyoruz. Onlar bizi bu zor günde yalnız bırakmadılar; Allah da onları ahiret günü yalnız bırakmasın” dediler.

Paylaş