Banka HesaplarıBağış Yap

Suriyelilere Kumanya Dağıtımı Yapıldı

Suriyelilere Kumanya Dağıtımı Yapıldı

Yardımeli İnsani Yardım Derneğinin Suriye'de ki yardım çalışmaları devam ediyor

Yardımeli İnsani Yardım Derneğinin Suriye'de ki yardım çalışmaları devam ediyor. Türkiye'ye sığınan yüz binlerce Suriyeliden yardıma muhtaç olanlarına Ramazan kumanyaları dağıtıldı. Hatay, Kilis, Kayseri ve İstanbul'da kumanyalarını alan Suriyeli Mülteciler hayırseverlerin yardımları ile ayakta durduklarını söyleyerek dua ettiler.

YARALI YÜREKLER YARDIMELİ İLE GÜLDÜ

Yardımeli İnsani Yardım Derneği Suriyeli mültecileri bu Ramazanda da unutmadı. İlk haftasını geri bıraktığımız Mübarek Ramazan ayında binlerce mazlumun yüzü güldü. Yıllardır evlerini terk edip göçmen hayatı yaşamaya mahkum edilmiş on binlerce insanın evlerine Ramazan iklimini ve bereketini taşıyan iyilik elçileri yaralı yüreklere umut oldu.

SURİYELİLERE KUMANYALARI DAĞITILDI

Başta Hatay ve Kilis'te ki mülteci kampları olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına dağılan Suriyelilerden acil yardıma muhtaç ailelerin sofralarına konuk olan Yardımeli ekipleri kumanya paketlerini teslim ederek onlara moral oldular. İlk günden beri Yardımelini hep yanlarında bulan mülteciler Ramazan da kendilerini yalnız bırakmayan hayırseverlere teşekkür ederek minnettar olduklarını söyledi.

MÜLTECİLERE SAHİP ÇIMAK GÖREVİMİZDİR

Mültecilerin yaralarını sarmak ve yalnız olmadıklarını göstermek için tüm ekiplerinin büyük bir özveriyle çalıştığını anlatan Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, "Bereket ve kardeşlik ayında mazlumların yanında olmak borcumuzdur. Bugün bize sığınan ve kardeşlik eline muhtaç olan bu insanların yaralarını sarmak hem görevimiz hem de borcumuzdur. Ülke olarak düşmüşe ve mazluma moral olmak, yalnız olmadıklarını göstermek için varız. Bize emanet edilen fitre zekat ve bağışlarla onlara ulaşabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz." dedi.

 

MAZLUMA ULAŞAN HER SADAKA ZALİME İSYANDIR

Kardeşlik iklimini en uzak ücralara taşımak için yola çıktıklarını kaydeden Karacakaya, "Bu gün ümmetin ağlayan coğrafyalarından Suriye, Gazze, Arakan, Somali gibi bir çok ülke ve bölgede bu acıları hafifletmek ve mazlumlara yalnız olmadıklarını, kendilerini düşünen ve onlar için göz yaşı döküp seferber olan kardeşlerinin olduğunu göstermek zorundayız. Bu bölgelerde çalışmalarımız Ramazan'ın bereketiyle artarak devam ediyor. Kumanya dağıtımlarımız, kardeş aile çalışmalarımız, yetimlere yönelik çalışmalarımız ile zulmün karşısında ve mazlumun yanındayız. Onlara yanlarında olduğumuzu ve onları her zaman düşünen kardeşlerinin olduğunu hatırlatıyoruz. Mazluma ulaşan her sadaka aynı amanda zalime ve zulme karşı bir isyandır ve hakkın yanında olmanın doğal bir adımıdır" şeklinde konuştu.

AZLAR PAYLAŞILDKÇA ÇOĞALIR

Ümmetin acılarını hafifletmek ve yaralarını sarmak için Ramazan ayının büyük bir fırsat olduğunu belirten Karacakaya, "Gün kardeşlik günüdür, kardeşliğimiz tüm yer yüzünü sarıncaya kadar çalışmaya ahdettik. Bu şuurla hareket ettiğimiz zaman, azlar çoğalır, imkansızlıklar imkan bulur. Allah'ın izniyle nice azlar paylaşıldıkça çok olur. O yüzden hepimiz bu fırsatı değerlendirip imkanlarımız ölçüsünde 'benimde yardıma uzanacak bir elim var' diyerek yardım elimizi uzatmalıyız" ifadelerini kullandı.

Paylaş