Banka HesaplarıBağış Yap

Suriye'ye Yardım Tırları Gönderildi

Suriye'ye Yardım Tırları Gönderildi

”Kış Geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası kapsamında başlatılan ve değişik STK’lardan Suriyeli kardeşlerimiz için toplanan 22 tırdan oluşan insani yardım konvoyu Kilis’in Öncüpınar Gümrük Kapısından törenle Suriye’ye gönderildi.

”Kış Geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyası kapsamında başlatılan ve değişik STK’lardan Suriyeli kardeşlerimiz için toplanan 22 tırdan oluşan insani yardım konvoyu Kilis’in Öncüpınar Gümrük Kapısından törenle Suriye’ye gönderildi.

Suriye’de yaşanan Esed zulmünün mağduru olan ve büyük zorluklar yaşayan halka yönelik düzenlenen 27 Aralık’ta başlayan ”Kış Geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyasının, 30 Mart’ta sona ererek yeni bir kampanya ile Suriye’ye yönelik insanî yardımlar devam edecek.

Kilis'in Öncüpınar Gümrük Sahası'nda düzenlenen törene, Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB) Genel Sekreteri Ali Kurt, AFAD Başkan Yardımcısı Sinan Yıldız, Kızılay yetkilileri, Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya, Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan, Yardımeli Derneği Hatay Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz,sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katıldı.

İnsanı Yardım Platformu adına İDSB Genel Sekreteri Ali Kurt, törende yaptığı konuşmada, 27 Aralık 2012 tarihinde İstanbul'da başlatılan "Kış Geldi, Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye” kampanyasının 30 Mart 2013 tarihinde sona ereceğini belirterek, "Kampanya çerçevesinde bugüne kadar Suriyeli kardeşlerimize yoğun ve sürekli yardımlar gerçekleştirildi, halen de bu yardımlar aynı yoğunlukta devam ediyor. Suriyeli kardeşlerimize yönelik bu insanî kampanyamıza katılan, desten veren bütün resmi ve sivil kuruluşlarımıza, yardımlarıyla Suriyeli kardeşlerimize dost elini uzatan dünyanın dört bir tarafındaki merhamet ve vicdan sahibi insanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya ise yaptığı açıklamada:“Yardımeli olarak ‘Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye’ kampanyasının başladığı ilk günden itibaren bu kampanyanın yanında yer aldık, elimizden gelen her türlü yardımı ve desteği yaptık. Bugüne kadar Suriyeli mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yanında olduk, inşallah bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. 

Her gün yüzlerce insanın hayatını kaybettiği, şehirlerin ve köylerin yerle bir edildiği, sivil insanların katledildiği, milyonlarca insanın Suriye içinde ve dışında mülteci konumuna düştüğü ve çok ağır şartlar altında yaşadığı bir durumla karşı karşıyayız. Hepimiz bir imtihanla karşı karşıyayız, bu nedenle de bu imtihandan yüz akıyla çıkabilmemiz için Suriyeli mağdur ve mazlum kardeşlerimize daha çok yardım elimizi uzatmamız gerekiyor.

Suriyeli mazlum ve mağdur kardeşlerimize yönelik bu insanî kampanyaya katılan, destek veren, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum, Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Paylaş