Banka HesaplarıBağış Yap

Tam zamanında yetiştik

Tam zamanında yetiştik

Ramazan ayı münasebetiyle yoğun bir çalışma dönemine giren Yardımeli ekipleri ve temsilcileri, mağdur ve muhtaçlara umut olmaya devam ediyor.

Yardımeli Kırıkkale Temsilciliği, ihtiyaç sahipleri için oluşturduğu giyim mağazası ile, bölgede örnek çalışmalara imza atmaktadır. Kumanya paketleri , kumanya kartları, bayramlık kıyafet hediyeleri ile Ramazan bereketini paylaşmaya ve kucaklaşmaya ara vermeden devam ediyor.

100 yaşında, hanımı ile birlikte bir gecekonduda yaşayan Hacı Amca’yı haber alır almaz hemen yollara düştüler.
 


Tek başlarına yaşıyorlar ve her ikisi de oruç tutuyor. İlk 2 gün oruçlarını açmak için, hemen yakınlarındaki boş araziden madımak (yenilebilir ot cinsi) toplayarak iftar etmişler. Zaten dışarı çıkıp, gezmek, alış veriş yapmak gibi bir durumları yok. (Allah’ım bunca zaman geç kaldığımız için bizleri affet.)

Hemen harekete geçen Yardımeli Kırıkkale Temsilciliği, evin ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçiyor. Yaşlı teyze uzun zamandır dışarı çıkıp, gezmemiş, alış veriş yapmamış. Ekibimiz kendisinin gelip, dilediğini marketten alması hususunda ikna etmek için biraz uğraşıyor. Sonunda birlikte gidip, marketten alış verişleri yapılıyor. Artık iftar ve sahur sofralarında yiyecek bir şeyleri olacak hamdolsun. 

Paylaş