Banka HesaplarıBağış Yap

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Yetimlerimizi Ziyaret Etti

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Yetimlerimizi Ziyaret Etti

Meclis Başkanı Cemil Çiçek Sudan'da Yardımeli Akabe Yetimler Külliyesini ziyaret etti.

Meclis Başkanı Cemil Çiçek Sudan'da  Yardımeli Akabe Yetimler Külliyesini ziyaret etti.

İslam Ülkeleri İşbirliği toplantısı için Hartum Sudan'da bulunan meclis başkanı Cemil Çiçek Akabe Yetimler Külliyesini ziyaret etti. Hartum'da bulunan Yetimler Külliyesi'nin öğrencileri meclis başkanımızı  mütevazı bir törenle  karşıladılar. Öğrencilerimizin yaptığı sunumun ardından meclis başkanımız her öğrenciye hediye verdiler. 

Yardımeli Sudan genel  sorumlusu Hasan Hafızoğlu da kısa bir teşekkür konuşması yaparak günün hatırası olarak Sudanlı yetim miniklerimiz adına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek’e plaket verdi. Başkan Çemil Çiçek de bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Hasan Hafızoğlu'na plaket verdi.

Başkan Cemil Çiçek yanında bulunan kalabalık ekiple Külliyenin bütün bölümlerini gezerek duygularını ve memnuniyetlerini ifade ettiler, yetkililerden detaylı bilgiler aldılar. Çocukların sınıflarını ve yatakhanelerini de gezen Çiçek, yetimlerimizle beraber namaz kıldılar, onlarla aynı masada yemek yediler, onlarla kısa diyaloglarda bulundular.

Ardahan AK Parti milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve Sudan Türkiye Büyükelçisi Erdoğan Kök Bey'in yanı sıra Sudanlı bazı yetkililerin ve basın mensuplarının  bulunduğu heyet, yaklaşık iki saat kaldıktan sonra Külliye'den ayrıldı.

Paylaş