Banka HesaplarıOnline Bağış

TBMM'den ve KKTC'den Sudan Yetimhanemize Ziyaret

TBMM'den ve KKTC'den Sudan Yetimhanemize Ziyaret

Akabe Yetimler Külliyesindeki yetimlerimizin TBMM'den ve KKTC'den ziyaretçileri vardı.

AK Parti'den Orhan Atalay, Cem Zorlu, Emrullah İşler, MHP'den Mustafa Erdem, CHP’den İhsan Özkes ve KKTC Meclis Başkanı ve iki vekilden oluşan heyet, yetimhanemizi ziyaret etti. Yetimhane yetkililerinden bilgi alan heyet, yetimlerimizle muhabbet ettiler.

Sudan Hartum’daki Akabe Yetimler Külliyesi Afrika’nın en büyük yetimhanesi olma özelliğine sahip. Külliyemizde, beşerî/pozitif ilimler yanında, Kur’anî ilimler de verilmektedir. Külliye içerisinde ilköğretim okulu derslikleri, yatakhane, kütüphane, yemekhane, revir, oyun odaları, cami, çok amaçlı salonlar ve aktivite mekânları bulunmaktadır.

Akabe Yetimler Külliyesi ile; tek başına hayatını idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, dinî ve meslekî eğitim ortamlarını oluşturmak ve onları aile şefkati ile kucaklayarak topluma uyumlarını sağlamayı amaçladık. Bu yüzden açtığımız yetimhanemiz, aile ortamını aratmayacak şekilde düzenlenmiş olup çocukların sevgi, huzur ve şefkat atmosferinde her türlü ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanmasına dikkat edilmektedir. İnşallah yetimhanemizden geleceğin âlimleri, müçtehitleri, fatihleri yetişecektir.

Paylaş