Banka HesaplarıBağış Yap

Temsilciler Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Temsilciler Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Türkiye geneli “IV.Temsilciler Koordinasyon, Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı” Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen il ve ilçe temsilcilerinin yoğun katılımı ile Kızılcahamam’da gerçekleştirildi.

Her yıl düzenli olarak yapılan Temsilciler Toplantısında, istişare ve bilgilendirmenin yanında, faaliyetlerin değerlendirilmesi ve koordinasyon konularında farklı oturumlarda sunumlar gerçekleştirildi.
 


Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan programda, açılış konuşmasını Dernek Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman yaptı. Dünyadaki gelişen olaylara dair bir ufuk turu ve perspektifi çizerek konuşmasına başlayan Danışman, dünyadaki nimetlerin adaletsiz paylaşımını ve yapılan israfları rakamlarla ortaya koydu: "Bu kadar adaletsiz bir paylaşım ve yapılan zulümler karşısında söyleyecek sözümüz ve yapacak bir şeylerimizin olması gerekiyor. Başımıza gelen olayların sebeplerine yönelmeden ve sebepler üzerinden çözümler üretmeden; sonuçlarına bakarak sorunları halletmemiz mümkün değildir. Bizler Yardımeli olarak, insanlığın karşılaştığı zor durumlarda, mezhep, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, imkanlarımız ölçüsünde yardım ve desteklerimizi ulaştırmaya çalıştık. Bugün burada bulunan tüm temsilcilerimize gösterdikleri üstün gayret ve fedakarlıktan dolayı teşekkür ederim. Bugün Sudan’da 400 yetimi barındıran bir Kompleksimiz varsa, Somali’de insanlara şifa ve umut dağıtan 100 yataklı bir hastanemiz varsa, Bangladeş’te yetimler ve Arakanlı kardeşlerimizin eğitimine devam edebilecekleri 1000 öğrenci kapasiteli Külliyemiz varsa, Pakistan’da sel felaketinden sonra evsiz kalmış yetim aileler için inşa edilen Eyüp Sultan Köyü varsa, Moritanya’da çocukların daha iyi ve güzel şartlarda eğitimlerine devam etmeleri için yapılan Külliyemiz varsa, yürek coğrafyamızın farklı bölgelerinde kardeş ailelerimiz, yetimlerimiz, kurak topraklara can veren su kuyularımız, mescitlerimiz varsa sizlerin gayreti ve hayır sahiplerinin destekleri ile meydana gelmiştir. Şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Tüm bu haksızlık ve adaletsizliklere karşı bizler çalışmalarımıza ve projelerimize hız kesmeden devam edeceğiz."
 


Daha sonra, Dernek çalışanları tarafından muhasebe evrak düzeni ve ilgili mevzuatlar çerçevesinde, yapılan faaliyetlerin usul ve esaslarına yönelik bilgilendirmeler örnekleme yöntemiyle sunumu yapıldı. 

Temsilcilerle ilgili iletişim ve koordinasyon, yaşanan aksaklıklar ve merkeze ulaştırılması gereken evrak ve faaliyetlere ilişkin bilgi, belge, görüntü ve videoların zamanında ve kaliteden ödün vermeden gönderilmesi huşunda istişareler ve hatırlatmalar yapıldı.
 


Dernek Başkanımız Dr Sadık Danışman ve Genel Müdürümüz Bahri Bulut, denetim süreci ile ilgili katılımcılara bilgiler aktardılar ve tespit edilen eksiklik ve evrak düzeniyle alakalı olarak hatırlatmalarda bulundular.
 


Akşamki oturumda Mustafa İslamoğlu Hocamız, Asr Suresinin bize anlattıkları ve Asr Suresinin sahabe arasındaki öneminin nereden geldiğini, zamanın ve mekanın dile gelip şahitlik yapacağını, hüsrana uğramak istemeyen insanların yapması gereken iman ve akabinden yapacağı salihatların nasıl olması gerektiğini, Hakkı savunanların ve dile getirenlere mutlaka karşı taraftan saldırıların olacağını ve bunu bilerek direnmeleri gerektiğini, yani Hakkı söylemenin bir bedelinin olduğunu ifade ederek; katılımcıların hayr yolunda gösterdikleri gayretlerden dolayı hepsine tebrik etti.
 


İkinci gün de devam eden programda, Yönetim Kurulu üyeleri sorumlu oldukları proje ve ülkelerle ilgili, katılımcılara bilgiler aktardılar ve yapılan faaliyetlerle ilgili bilgiler aktardılar. Soru cevap şeklinde devam eden oturumda, Temsilcilerin öğrenmek istedikleri konular hakkında açıklamalar yapıldı ve bilgiler aktarıldı.
 


Dernek Başkanı Dr.Sadık Danışman, iki günlük koordinasyon-bilgilendirme ve istişare toplantısının kapanış konuşmasını yaparak, katılımcılara teşekkür etti ve Mübarek Ramazan ayını tebrik etti.

İki günlük yoğun bir programla sonuçlanan Türkiye Geneli IV.Temsilciler Koordinasyon Toplantısı , dua ile taçlandı ve dualaşıp, helalleşerek son buldu.

Paylaş