Banka HesaplarıBağış Yap

Tenf Kampından Bayram Sevinci

Tenf Kampından Bayram Sevinci

Yardımeli Derneği; her bayramda olduğu gibi bu bayramda da zor durumda olan Müslüman kardeşlerini unutmadı

Yardımeli Derneği; her bayramda olduğu gibi bu bayramda da zor durumda olan Müslüman kardeşlerini unutmadı. Yardımeli Derneği Başkanı Sadık Danışman ve ekibi Müslümanların her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde anlamlı bir adım attılar.
ABD`nin Irak`ı işgal etmesinden sonra Irakta yaşayan 600`ü aşkın Filistinlinin ölmesiyle başlayan göç, Irak ile Suriye arasındaki tampon bölgede sona ermişti. ABD ve İsrail`in zulmünden kaçan Filistinli Mülteciler zor şartlarda da olsa çölün ortasında kendi imkanlarıyla kurdukları derme çatma çadırlarda yaşamaya başladılar. Geçtiğimiz yılda mülteci kampını ziyaret ederek, Filistinlilerin dertlerini dinleyip yardımda bulunan derneğimiz; Ramazan Bayramı sebebiylede onların yanındaydı.
Yaklaşık 650 milyon kişinin yaşadığı kampta, imkanların kısıtlı olmasından dolayı oldukça sıkıntı yaşanmakta. Barınma, gıda ve sağlık sorunları bunların başında gelmekte. Yardımeli sayesinde bayramda bir nebze olsun rahat nefes alan Filistinliler; kendilerine verilen gıda, bayramlık giysi, nakdi ve ilaç yardımlarıyla, çocuklar ise şeker ve çeşitli hediyelerle yüzleri güldü.
Zorluklarla mücadele eden Tanf kampı sakinleri kendilerine yardımlar hakkında sorular yönelten gazetecilere şöyle yanıt verdiler: Türk halkının gönderdiği yardımlarla bayramda mutlu olduk. Atalarının yaptığı gibi torunları da bize yardım eli uzattı. Yalnız bırakmadıkları için çok memnunuz. Acımızı bir dost bilerek bizimle paylaştılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz.
Yardımeli siz hayırseverlerimizin desteğiyle, kim ve nerede olursa olsun her zaman mazlumun, mağdurun, muhtacın yanında olmaya devam edecektir inşallah.
 
Paylaş