Banka HesaplarıBağış Yap

Terörist İsrail Gazze yi Yine Vurdu

Terörist İsrail Gazze yi Yine Vurdu

Gün boyunca aralıksız devam eden saldırılarda 11 Filistinli şehit oldu. Saldırıda, Hamas’ın askerî kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Komutanı Ahmet el-Caberi’nin de şehit olduğu açıklandı.

Terörist devlet İsrail yine alçakça saldırılarını sürdürerek Gazze’de aralarında hükümet binası ve güvenlik güçlerine ait binaların da bulunduğu çeşitli bölgelere 25’ten fazla hava saldırısı düzenledi. Gün boyunca aralıksız devam eden saldırılarda 11 Filistinli şehit oldu. Saldırıda, Hamas’ın askerî kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları Komutanı Ahmet el-Caberi’nin de şehit olduğu açıklandı.

İsrail’in yaptığı alçakça saldırılarda Filistinli yaralı sayısı 45'e yükseldi.

Filistin Başbakanı İsmail Haniye, saldırılara sessiz kalmayacaklarını, İsrail'in düzenlediği saldırılarla terörist faaliyetlerine devam ettiğini söyledi.

Ayrıca başta İstanbul olmak üzere Türkiye'deki birçok şehirde "İsrail'e Lanet"  yürüyüşleri yapılarak İsrail'in alçakça saldırıları protesto edildi.

Türkiye, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısını şiddetle kınadı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İsrail'in Gazze operasyonu, bu ülkenin saldırgan politikalarının son örneğidir. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve derhal durdurulmasını istiyoruz. BM derhal harekete geçmeli" denildi.

Yardımeli Derneği olarak terörist İsrail’in bu alçakça, haince saldırılarını şiddetle ve nefretle kınıyor, ölen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Paylaş