Banka HesaplarıBağış Yap

Teşekkür ve dualar bayramımız oldu - Türkiye

Teşekkür ve dualar bayramımız oldu - Türkiye

2019 yılı kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında ülkemizde ve 30 farklı ülkede, alınan kurban vekaletleri hisse sahiplerinin isimlerinin tek tek okunarak kesildi ve hak sahiplerine ulaştırıldı.

Ülkemizde kuzeyden güneye, doğudan batıya uzanan yardımelleri, dünyada Asya’dan Afrika’ya, Balkanlardan Ortadoğu’ya, Kafkaslardan Türk Cumhuriyetlerine kadar uzanarak kurbanlar kesildi, bayram edildi.

Türkiye’den 120 kişilik görevli-gönüllü ekiplerin yanında, bölgelerde görev alan yerel ekiplerle birlikte adeta bir iyilik ordusu iş başında idi. Bayram sabahı başlayan kurban kesimleri, bölgedeki yoğunluğa göre 2.gün de devam etti. Ekipler gruplar halinde kesim ve dağıtımı koordine ederek, kurban paylarının hak sahiplerine ulaşmasını sağladı. Bir yandan kesimler devam ederken, bir yandan dağıtımlar devam etti. Önceden belirlenen aileler, kendilerine verilen makbuz karşılığında hisselerini teslim aldılar. Dağıtım yerlerine gelemeyen aileler payları da bizzat evlerinde teslim edildi.

8500 hisse kurban kesilerek, adak ve akika kurbanlarla birlikte 60 000 aileye ulaşılarak, bayram hediyeleri, çocuklara oyuncaklar takdim edilmiştir.

Bizleri bekleyenler vardı..

Türkiye: İstanbul, Ankara, Bayburt, Diyarbakır, Hatay, İzmir, Kayseri, Mardin, Şanlıurfa, Van, Yozgat, 

Türkiye’de kurbanlar belirlenen illerde kesimleri yapıldı ve bölgede önceden tespit edilen ailelere ulaştırıldı.
 


İstanbul’da kesimi yapılan kurbanlar, Mısırlı, Doğu Türkistanlı ve Suriyeden gelen Filistinli ailelere ve kesim yapılan bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere takdim edildi. 

Genelde bayramın 2. ve 3. Günü İllerde kesim yapan Yardımeli ekipleri, aileleri önceden tespit ederek, kesim alanında randevu usülü ile kurban paylarını teslim etti. Hem kargaşaya ve karışıklığa meydan vermemek, hem de güneşin altında bekletmemek için saat vererek dağıtımlar yapıldı. Dağıtım yerlerine gelemeyen ailelerin payları bizzat evlerine teslim edildi.
 


Bölgelerde ülkesindeki iç savaş, kargaşa ve zulümden kaçarak ülkemize sığınan muhacir kardeşlerimiz de unutulmadı. Özellikle, Mısırlı, Doğu Türkistanlı, Suriyeli, Afgan, Filistinli, Yemenli aileler özellikle tespitleri yapılarak, kurban etleri teslim edildi.

Paylaş