Banka HesaplarıBağış Yap

TİKA'dan Anlamlı Ziyaret

TİKA'dan Anlamlı Ziyaret

TİKA'nın Somali'deki çalışmalarını yerinde izlemek üzere Mogadişu’ya giden heyet, Yardımeli Ofisine de ziyarette bulunarak, Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil’den gerekli bilgileri aldılar

Türkiye İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Süreyya Polat , Tika Orta Doğu ve Afrika Daire Başkanı Enver Arpa  ve TİKA Somali Koordinatörü Abdülahad Kökdağ, Yardımeli’nin Somalide yaptırmakta olduğu 100 Yataklı Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesinin inşaat alanına gelerek çalışmaları yerinde izleyip, ekibimizi ziyaret ettiler.

Çeşitli temaslarda bulunmak ve TİKA'nın Somali'deki  çalışmalarını yerinde izlemek üzere Mogadişu’ya giden heyet, Yardımeli Ofisine de ziyarette bulunarak, Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil’den gerekli bilgileri aldılar. TİKA koordinatörü Abdulahad Kökdağ”Her zaman yanınızdayız, TİKA ofisleri sizlere her zaman açık, sizlerin evidir. Her türlü hususta ve ihtiyaçta bizlere başvurabilirsiniz. Sizlerin Mogadişu’da  yaptığı çalışmalarla gurur duyuyoruz” dedi.

Yardımeli Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil de yaptığı konuşmada, “devlet yetkililerin her zaman yanımızda olmaları, bizlere destek vermeleri ve her sıkıntımızda yanımızda olmaları, buradaki çalışmalarımızda bize güç, kuvvet ve moral vermektedir. Bizler elbirliği ile Somali’li kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek noktasında kararlıyız ve azimliyiz” dedi. 

Mogadişu’dan önce Sudan’da da temas da bulunan TİKA heyeti, Yardımeli’nin yetimhanesini de ziyaret ettiklerini belirterek “her türlü ihtiyaç halinde bizlere başvurabilirsiniz” diyerek çalışmalarımızdan büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

TİKA heyeti, Hastanemizin su ihtiyacını gidermek için sondaj çalışması yapan ve su kuyusunu aktif hale getiren Devlet Su İşleri (DSİ) ekibine de çalışmalarından dolayı teşekkür ederek vedalaştılar.

Paylaş