Banka HesaplarıBağış Yap

Tunuslu STK'lardan Anlamlı Ziyaret

Tunuslu STK'lardan Anlamlı Ziyaret

Tunus’tan Al-Ghaith Alnafee Derneği Abderahmen Boukhari, Saheb Al-Tabaa Derneği Başkanı Motaez Akacha ve beraberindeki bir heyet, Yardımeli Derneği’ni ziyaret etti.

Tunus’tan Al-Ghaith Alnafee Derneği Abderahmen Boukhari, Saheb Al-Tabaa Derneği Başkanı Motaez Akacha ve beraberindeki bir heyet, Yardımeli Derneği’ni ziyaret etti.  Ziyarette Dernekler Dairesi Denetçisi Huzeyfe Çalkın, Dernekler Dairesi Denetçisi İbrahim Aşar, İl Dernekler Müdürlüğünden Abdülkadir Bozan da hazır bulundu.

Çok samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşen ziyaret, yaklaşık iki saat sürdü.

 

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ziyaretle ilgili olarak:“Bu ziyaretten gerçekten çok büyük bir memnuniyet duydum. Bizler Yardımeli Derneği olarak Tunuslu kardeşlerimizin maddî manevî her konuda yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz.  İki toplum arasında dinî, tarihî ve kültürel bağlarımız var, inşallah bundan sonra ilişkilerimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Al-Ghaith Alnafee Derneği Abderahmen Boukhari ise: “Bizler Tunuslular olarak, Allah razı olsun her zaman Yardımeli Derneğini, Türkiye Hükümetini, dost ve kardeş Türkiye halkını yanımızda hissettik. Sizlerin her zaman yardım ve desteğini gördük. Yardımeli Derneğinin başarılı çalışmalarını takip ve takdir ediyoruz; bu hayırlı çalışmaların devamını diliyoruz” dedi.

Saheb Al-Tabaa Derneği Başkanı Motaez Akacha ise: “Dost ve kardeş ülke Türkiye’de bulunmaktan ve kardeş kuruluş Yardımeli Derneğini ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum. Bizler, her zaman tecrübelerimizi paylaşmalıyız, kurumlarımız birbirlerine destekler vermeli. Bizler, sizlerden her zaman destek gördük, Allah sizlerden razı olsun, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Ziyaret, karşılıklı hediyelerin verilmesi, iyi niyet ve temennilerle sona erdi.

Paylaş