Banka HesaplarıBağış Yap

Üçüncü Kumbara Şenliğimizi Büyük Bir Coşkuyla Yaptık

Üçüncü Kumbara Şenliğimizi Büyük Bir Coşkuyla Yaptık

Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği geleneksel hale gelen “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliğinin üçüncüsü Çınar Koleji’nde gerçekleştirildi. Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, şarkılar söylediler

Yardımeli Başakşehir Temsilciliğinin düzenlediği geleneksel hale gelen “Kumbaram İyilik Dolu” Çocuk Şenliğinin üçüncüsü Çınar Koleji’nde gerçekleştirildi.  Çok yoğun bir katılımın gözlendiği şenlikte çocuklar, doyasıya eğlendiler, şarkılar söylediler.

Savaşlar, doğal afetler ve emperyalist politikalar neticesinde mağdur olan coğrafyalarda, en büyük sıkıntıyı çocuklar ve kadınlar yaşıyor. Bu nedenle çocuklarımız, yanlarında getirdikleri kumbaralarını kendileri gibi çocuk olup da açlık ve yoksulluk çeken kardeşlerine ulaştırmaları için, dernek yetkililerine teslim ettiler.

Çocuklarımızı tasarrufa, yardımlaşmaya ve paylaşmaya alıştırmak, infak ahlakını oluşturmak, mağdur ve muhtaç çocukları hatırlamaları amacıyla icra edilen programın sunuculuğunu ise çocukların yakından tanıdığı Burak Abileri (Burak Sezen)  yaptı.

Yardımeli Başakşehir Temsilcisi Nurdan Güler Hanımefendinin açılış ve selamlama konuşmaları ile başlayan programda, çocukların yetenekleri ve gösterileri takdire şayandı. Başakşehir Cıvıltı Anaokulu öğrencileri ve Çınar Koleji Anaokulu öğrencileri konser, tiyatro ve folklor gösterileriyle izleyicilerden çok büyük beğeni topladılar.

Programda kısa bir konuşma yapan Yardımeli Derneği Başkanı Dr. Sadık Danışman ise şunları söyledi: ”Kumbarasına, kendisine verilen harçlıklardan her gün para atan ve kumbarasını iyiliklerle dolduran, kumbarasındaki bu iyilikleri, bu güzellikleri, bu yüce duyguları Gazzeli, Filistinli, Somalili, Sudanlı, Keşmirli, Pakistanlı,  Bosnalı, Kazakistanlı, Doğu Türkistanlı, Türkiyeli kardeşleri ile ümmetin kır çiçekleri ile bahçelerin en güzel çiçekleri ile paylaşan sizlere ümmet adına, insanlık adına, yetim ve öksüz çocuklar adına teşekkür ediyor, sizleri kutluyorum.”

Danışman, konuşmasına devamla: “Yapmış olduğumuz Üçüncü Kumbara Şenliğinde kumbaranızdaki iyilikler bu yıl başta Somalili çocuklar ve yetimler olmak üzere ümmetin ihtiyaç sahibi çocuklarına, yetimlerine, öksüzlerine Yardımeli tarafından iyilik emanetleriniz ulaştırılacaktır” diyerek, bu yılki yardımların Somali’de inşa etmekte olduğumuz Çocuk Hastanesine gönderileceğine vurgu yaptı. 

Çocukların doyasıya eğlendiği program Çocuk Korosunun şarkıları ve çocuklara verilen ikram ve hediyelerle son buldu.

Program Fotoğrafları

Paylaş