Banka HesaplarıBağış Yap

Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü Etkinliği

Uluslararası Filistin Halkıyla Dayanışma Günü Etkinliği

Yardımeli Derneği olarak Türk-Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) ile Filistin Halkıyla Dayanışma Günü Programı tertipliyoruz.

Terörist ve zulüm devleti İsrail yine alçakça saldırılarını sürdürerek Gazze’de katliamlara doymadı. İsrail, Filistin halkının yaşama haklarını ve özgürlüklerini her geçen gün daha da kısıtlarken, insan hakları ihlallerinde sınır tanımıyor.

Filistinli kardeşlerimiz 1948’ten bu yana İsrail işgali altında yaşıyor. Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarından sürülerek başta Suriye, Lübnan, Ürdün olmak üzere Dünyanın birçok ülkesinde mülteci olarak yaşamlarını sürdürmektedirler.

Her zaman dediğimizi yine diyoruz: İsrail işgalci ve terörist bir devlettir, işgal ettiği Filistin topraklarından derhal çekilmeli ve bu toprakları Filistin halkına yani gerçek sahiplerine bırakmalıdır.

Ve inşallah bir gün Filistin İsrail işgalinden kurtulacak ve Mescid-i Aksa özgürlüğüne kavuşmalıdır.

Yardımeli Derneği olarak Filistin halkının bir an önce İsrail işgali altından kurtulup özgürlüğüne kavuşuncaya kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer alacak, gerekli her türlü maddî ve manevî desteği ve yardımı yapacağız.

Yardımeli Derneğiolarak Türk-Arap İlişkileri Merkezi (TAİM) ile Filistin Halkıyla Dayanışma Günü Programı tertipliyoruz.

İslam dünyasından önde gelen isimlerin katılacağı programda, Filistin Âlimler Birliği Başkanı Dr. Abdülganî el-Tamimi, “İnsan Hakları Çerçevesinde Filistin Davası ve İsrail Sorunu” konulu bir konuşma yapacak.   

Programda ayrıca “Şiir Dinletisi” ve “1948’den 2012’ye Kadar Resimlerle Filistin”  gibi etkinlikler de yer alacak.

Program 29 Kasım Perşembe günü saat 10’da İstanbul Fatih’teki Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 

Program hakkında ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki telefonları arayabilirsiniz.

0212 541 48 00

Paylaş