Banka HesaplarıBağış Yap

Ümmet İftarı dualar eşliğinde gerçekleşti

Ümmet İftarı dualar eşliğinde gerçekleşti

Her yıl düzenli olarak yapılan ve geleneksel hale gelen “Ümmet İftarı” yoğun katılımla gerçekleşti.

Yardımeli Derneğinin YK kararı ile tüm temsilciliklerde ve ofislerde Ramazan ayı boyunca icra edilen bir gelenek olan Ümmet İftarı, İstanbul’da yoğun katılımla gerçekleşti. İstanbul’da yaşayan Filistinli, Suriyeli, D.Türkistanlı, Yemenli, Sudanlı, Mısırlı, Iraklı, Afganistanlı muhacir-misafir kardeşlerimizle iftar sofrasında bir araya gelindi. Gerek sohbet ve muhabbetlerin, gerekse konuşmaların ana teması, ümmetin durumu, birlik ve beraberlik vurgusu idi.
 


Program Laleli Camii İmam Hatibi Temel Hocanın Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı.

Dernek Başkanı Dr.Sadık Danışman, açılış konuşmasına, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek başladı. Yardım eli Derneğinin yurt içinde 81 il ve yurt dışında 20 farklı bölgede yaptığı Ramazan faaliyetlerini ve senenin 365 günü devam eden projeleri kısa bir özetle geçen Dr.Sadık Danışman, ümmet coğrafyasındaki acı tabloya da konuşmasında yer verdi. Çalışmalarda din, dil, ırk ayrımı gözetmeden; mağdur, muhtaç ve mazlumların yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Dr.Sadık Danışman, ümmetin birlik ve beraberliğe ne kadar ihtiyacının olduğunu belirterek, bunun için her birimizin gayret etmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 


Mazlum Der Genel Başkanı Ramazan Beyhan da, yapılan haksızlıklara ve adalete olan ihtiyacımıza vurgu yaparak; Ramazan ayında oruca gösterilen özen ve ihtimam kadar, eğer adalete sahip çıkma gayreti ve mücadelesi gösterilmiyorsa insanlığın kurtuluşa eremeyeceğine vurgu yaptı. Mağduriyetlerin ve mazlumiyetlerin son bulması için adalete tüm insanlığın sahip çıkmasının altını çizdi.
 


Akabe Vakfı YK Başkanı Sabahattin Öztekin de, katılımcıların Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramlarını tebrik ederek, daha güzel bayramlarda buluşma duası ile katılımcıları selamladı.

Muhterem Mustafa İslamoğlu Hoca, iyiliğe, iyi insan olmaya vurgu yaparak, iyiliğin ertelenmemesi gerektiğini ifade ederek, iyiliğin yaşatılması ve yaygınlaştırılması için gayret edenlere selam ve dualar gönderdi. 
 


Ümmetin birlik ve beraberliği ve mazlum, mağdur ve muhtaç coğrafyalar için yapılan dualarla program son buldu.

Paylaş