Banka HesaplarıBağış Yap

Unutmadık Unutturmayacağız...

Unutmadık Unutturmayacağız...

Yardımeli Derneği olarak bağışçılarımızın yard?mlarını Bosna'daki mağdur kardeşlerimize ulaştırmak amacıyla bir tır dolusu malzemeyi yola çıkardık....

 

BOSNA, YÜREK COĞRAFYAMIZIN EN MÜSTESNA PARÇASI…

Tek suçları Müslümanlık olduğu için Sırp kasaplarınca katledilen Bosna’daki müslüman kardeşlerimizi bir an bile unutmadık ve unutmuyoruz.  Çünkü Bosna, Hıristiyan Avrupa’nın kalbinde, minarelerden ezan okunan en son ribat noktası. Bu anlamda stratejik bakımdan çok büyük önem taşıyor.  Zaten bu sebeple Bosna üzerinde çeşitli oyunlar oynanıyor ve planlar yapılıyor.

2010 kurban organizasyonu çerçevesinde Bosna’ya giden Yardımeli ekipleri, her bölgede olduğu gibi, buradaki görevli arkadaşlarımız da ,  yeni projelerle geldiler. Bölgeye nasıl katkı sağlarız, kardeşlerimize hangi ihtiyaçlarında destek olabiliriz düşüncesi ile , projelerini değerlendirdik. Ve 2010 kurban organizasyonunda Bosna’ya giden gönüllü ekibimizin üstün gayretleri ve çabalarıyla ‘ Bosna’ya Yardım Kampanyası’ düzenledik. 

Bu kampanya , çok duyurulmadan, ilan edilmeden , yakın çevrenin katkıları ve gönüllülerimizin gayretleri sonucu gerçekleşti. Bu bir başlangıçtı. Oradaki kardeşlerimize verilmiş sözlerimiz vardı. Bu sözlerimizin gereğini  bir an önce yapmalıydık. Unutulmaya yüz tutmuş Bosna’lı kardeşlerimize  bir moral olmaktı, bir dua olmaktı gayemiz. 

Yardımeli Derneği olarak bağışçılarımızın yardımlarını Bosna’daki mağdur kardeşlerimize ulaştırmak amacıyla bir tır dolusu malzemeyi yola çıkardık. Toplam 110 koliden oluşan malzeme içerisinde kıyafetler, oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri bulunuyor. Ayrıca Formini Mobilya tarafından bağışlanan 155 adet sehpa, 40 takım ( 120 adet ), yemek masası, vitrin, kitaplık, konsol ve dolaplardan oluşan 15 ton mobilya, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırılacak. 10 kişilik  ekiple Bosna’ya gidecek olan Yardımeli  Gönüllüleri ayrıca,  Bosna’dan temin edilecek gıda paketleri de  satın alınarak, oradaki partner kuruluşumuzun destekleriyle belirlenen muhtaç ailelere dağıtılacak.

Bu yardımların ulaştırılmasında emeği geçen, gerek maddi gerek manevi yardımlarını esirgemeyen Formini Mobilya yönetim kurulundan Ahmet Çalışkan Bey’e, Yardımeli gönüllüsü müzisyen Adem Tuzcu Bey’e, Deniz Feneri Derneği’ne ve gayret gösteren tüm yardımseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz

Paylaş