Banka HesaplarıBağış Yap

Uyanık yüreklerin mesaisi bitmiyor..

Uyanık yüreklerin mesaisi bitmiyor..

Kış mevsimi ve olumsuz hava şartları, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Hele bir de, evinde ısınmak için yakacak bir şeyleri olmayan, ısıtacak kıyafetleri olmayan ailelerin durumu bizi ne kadar ilgilendiriyor?

Bacası tütmeyen evdeki anne-babanın durumunu, ısıtacak kıyafeti olmadığı için dışarı çıkamayan, hatta okula dahi gidemeyen çocukların psikolojisini hiç  düşündük mü? Mahallemizdeki komşumuzun halini, sokağımızdaki çocukların durumunu, tek başına yaşayan yaşlıların kapıya bakan gözlerini birileri mi hatırlatacak bizlere.. Kapısı çalınmayan evlerde nasıl bir dram var, nasıl bir mağduriyet var,,  bunu anlamak için kapıların çalınması gerekiyor, birebir dokunmak gerekiyor, hem hal olmak gerekiyor.
 


Türkiye’nin her yerinde Yardımeli Temsilcileri fedakarca gayret ederek, ailelere ulaşmaya, destek olmaya çalışıyor. Gece-gündüz, haftaiçi-hafta sonu demeden, mesai kavramını hiç düşünmeden bir ele daha uzanmaya, bir yuvayı daha ısıtmaya, bir gönlü daha hoş etmeye gayret ediyorlar.
 


Yakacak (kömür-soba), kışlık kıyafet (mont-bok vb), acil gıda paketleri muhtaç ailelere bizzat temsilciler eliyle ulaştırılmaktadır. Ziyaretlerin birebir olması ve hane halkının yaşadığı ortamın gözlemlenmesi ve bireylerle sohbet edilmesi; aileyi daha yakından tanımaya ve onların problemlerine çözüm olmaya imkan sağlıyor. Sohbetler esnasında nice dramlara ve problemlere şahid olan Temsilcilerimiz, gıda paketi ile gittikleri ailenin, daha büyük problemlerine ve ihtiyaçlarına  da çare olmanın huzuru ile evden ayrılıyorlar.
 


Yapabileceğimiz o kadar çok şey var ki.. Yeter ki niyet edelim, karar verelim ve harekete geçelim.

“Geceye dinlenme zamanı görevini yükleyen Rabbimiz... gözlerimizde uyku olsa da  yüreklerimiz hep uyanık kalsın....”

Paylaş