Banka HesaplarıBağış Yap

Uzun Gecenin Ardından

Uzun Gecenin Ardından

15 Temmuz Cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki hain fetullahçı terör örgütü mensubu bir grup subay tarafından başlatılan darbe girişimi, yüce milletimizin ve güvenlik güçlerimizin kahramanca direnişi sayesinde bertaraf edildi.

15 Temmuz günü Köprü, Havalimanı, Emniyet, Valilik, Televizyonlar gibi kamu alanlarını işgal edip ülke kontrolünü ele alacaklarını sanan hainler, karşılarında dimdik duracak 7den 70  Türkiye halkını hesaba katmadılar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘milletimi sokaklara davet ediyorum’ sözü çok kısa bir sürece geniş yankı buldu ve vatanını seven her kesimden insan caddeleri doldurdu. Yardımeli Derneği olarak bizde o gece Cumhurbaşkanımızın çağrısının ardından ivedilikle tüm bağışçı ve gönüllülerimizi SMS yoluyla  bilgilendirdik ve sokaklara daveti yineledik.  Başta İstanbul Genel merkez olmak üzere tüm yurtta 81 ilde temsilcilerimiz, çalışanlarımız, yöneticilerimiz  ve gönüllülerimizle birlikte sokaklardaydık. Yurt dışındaki ofislerimiz ve partnerlerimiz bulundukları ülke meydanlarında, ülkemize olan desteklerini gösterdiler. Üyesi olduğumuz TGTV, IDSB ve Milli İrade Platformu ile, hain darbe girişimine karşı ortak basın bildirisi yayınladık. Bu sürede haftalık TV programlarımızı gündem özel olarak bu konuyu ekranlara biz de taşıdık.

Başkanımız Dr. Sadık DANIŞMAN Bey Yönetim Kurulumuz adına bir basın açıklaması yayınlayarak ülkemize ve milli iradeye kasteden bu hain darbe girişiminin karşısında olduğumuzu bildirip, Milli İradenin yanında olduğumuzu ve olacağımızı deklare etti.

Darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından başlayan ve 26 gün süren ‘milli irade nöbetleri ‘ne katılan vatandaşlarımıza su, sandviç, çorba gibi ikramlarda bulunarak  desteğimizi sürdürdük.

Bu süreçte görüldü ki sadece hükümeti devirmek değil, bu hain çetenin birilerinin maşası olduğu ve ülkeyi bir iç savaşa götürme planı ortaya çıktı. Bu çaptaki bir kalkışmanın başarısızlığa ulaşmasında Anadolu insanının yıllardır mazlum ve yetimlerin duasını almaya yönelik faaliyetlerinin de ciddi katkısı olduğunu ve Rabbimizin Mazlum ve yetimlerin duasına icabet ederek darbe girişimini bertaraf ettirmiş olduğuna inanıyoruz. Bundan sonra da mazlum ve yetimlerin duasını celbedecek faaliyetler yapmaya daha çok ihtiyaç var.

Yardımeli  çalışanlarımız bu bilinçle Kurban ve diğer faaliyetlerini sürdürmeye devam edecektir.

Paylaş