Banka HesaplarıBağış Yap

Van a Yardımlarımız Devam Ediyor

Van a Yardımlarımız Devam Ediyor

Yardımeli, Van’daki depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ederek, geçtiğimiz günlerde deprem bölgesine “Yardım Kamyonu” gönderdi

Yardımeli, Van’daki depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ederek, geçtiğimiz günlerde deprem bölgesine “Yardım Kamyonu” gönderdi.

Depremde mağdur olan ve evsiz kalan depremzedeler, yeni evlerine taşındılar. Evlerine taşınan kardeşlerimize ev hediyesi olarak mobilya takımı ve ev eşyalarından oluşan malzemeler bölgeye hareket etti. Tespit edilen mağdur ve muhtaç ailelere bizzat evlerine teslim edilecek mobilya takımlarının kurulumu da Yardımeli Derneği tarafından yapılacak.

Mobilya takımlarını bağışlayanFormini Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ÇALIŞKAN,“Vanlı kardeşlerimizin yaralarını bir nebze sarabilirsek ne mutlu bize! Yüce Rabbimden, depremzede kardeşlerimizin yeni evlerinde huzur ve mutluluk içinde yaşamalarını niyaz ederiz. Bundan sonra da ihtiyaçlar noktasında desteğimizin devam edeceğini belirtmek isterim” dedi.

İstanbul’dan gidecek olan Yönetim Kurulu üyelerimizin de teslim sırasında hazır bulunağı hediyeler bayram öncesi ayrı bir sevinç ve mutluluk oluşturdu. Adeta iki bayram yaşandı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Yardımeli Başkanı Dr. Sadık DANIŞMAN“Yardımeli Derneği olarak depremin ilk gününden itibaren vardık, şimdi de var olmaya devam ediyoruz. Deprem felaketi sonrasında ihtiyaçlara binaen deprem bölgesinde daha yoğun bir çalışma yürüttük. Deprem sürecinde sarabileceğimiz hangi yara varsa imkânlarımız ölçüsünde merhem olduk. Şimdi gönderdiğimiz “Yardım Kamyonu”nda ise gıda, kışlık giysiler, acil ihtiyaç malzemeleri, battaniye, temizlik malzemeleri, kırtasiye malzemeleri bulunuyor. Ayrıca yüzlerce aileye gıda, giyim, ev eşyası vb dağıttık. Tespit ettiğimiz mağdur ailelere her ay düzenli para ve gıda yardımı yaptık. Bütün bu iyilikler ve yardımlar, siz çok değerli gönüllülerimizin katkılarıyla ve destekleriyle olmaktadır. Allah hepinizden razı olsun, çok teşekkürler” diye konuştu.

Paylaş