Banka HesaplarıBağış Yap

Van'da Kardeşlik Sınır Tanımadı

Van'da Kardeşlik Sınır Tanımadı

Van ve çevresinde halen gönüllü ekiplerimiz, yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gıda, sıcak yemek, içme suyu, battaniye, yorgan, elektrikli ısıtıcı, katalitik soba, çocuk bezi, temizlik maddeleri gibi temel ihtiyaç maddelerini Vanlı depremze

VAN, ERÇİŞ VE KÖYLERİNDE YARDIM ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

23 Ekim 2011 günü Van ve çevresinde meydana gelen 7.2’lik depremin ardından Yardımeli Derneğinin afet bölgesinde başlattığı acil ve insanî yardım çalışmaları devam ediyor. Gönüllü ekipler, tüm deprem bölgesinde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gıda, sıcak yemek, içme suyu, battaniye, yorgan, elektrikli ısıtıcı, katalitik soba, çocuk bezi, temizlik maddeleri gibi temel ihtiyaç maddelerini Vanlı depremzedelere ulaştırmaya devam ediyor.    

VAN’DA ACİL YARDIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Van depreminin akabinde Dernek Genel Koordinatörü Osman İlhan başkanlığında yardım ekibimiz İstanbul’dan Van’a ulaştı. Diyarbakır ve çeşitli illerden gelen Yardımeli Gönüllüleri insanî yardım çalışmalarını yürüttü.

Başta Erciş olmak üzere Van merkez ve depremden etkilenen köylerde yardım malzemelerinin dağıtımı, 60 acil yardım gönüllüsü tarafından yürütülüyor.

VAN’DA KARDEŞLİK SINIR TANIMADI    

Yardımeli Derneği 2008 Mayıs’ından bu yana “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla 5 ülkede başarıyla yürüttüğü kardeş aile çalışmasını, 23 Ekim’de meydana gelen Van depreminde yakınlarını kaybeden veya depremden mağdur olan Vanlı kardeşlerimiz için de Kardeş Aile Projesini uygulamaya koydu.

Buna göre Kardeş Aile Projesi ile hayırseverlerimiz, 1 yıl boyunca ayda 200 TL vererek Vanlı depremzede kardeşlerimizin yaralarına merhem olacak. Ayrıca, bu aileler Derneğimizin dönemsel yardımlarından istifade edeceklerdir.   

Paylaş