Banka HesaplarıBağış Yap

VI. Olağan Genel Kurulumuz Yapıldı

VI. Olağan Genel Kurulumuz Yapıldı

2007 yılında kurulan Yardımeli Derneği, 12 yıllık bu iyilik yürüyüşünde, veren el ile alan el arasında köprüler kurarak, yurt içi ve yurt dışında faaliyetlerine devam etmektedir.

“Kardeşlik sınır tanımaz” bilinciyle faaliyetlerini sürdüren Yardımeli, yurt içinde 81 ilimizde, yurt dışında 30 farklı ülkede insani yardım kapsamında, acil gıda, eğitim, sağlık, barınma, kıyafet ve sosyal desteklerine devam etmektedir.

Yeni bir heyecan, yeni bir enerji

İki yılda bir yapılan Olağan Genel Kurul toplantılarının 6.sı İstanbul/Topkapı’da üyelerin katılımı ile gerçekleşti.
 


Gündeme geçilmeden önce Kur’anı Kerim tilaveti ve meali okundu. Divan Başkanlığının teşkilinden sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.
 


Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Dr. Sadık Danışman, üyelere, bağışçılara ve bugüne kadar destek olan, katkı sağlayan herkese ve YK üyesi hizmet vermiş tüm üyelere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, 12 yıllık bu yürüyüşün bir özetini katılımcılarla paylaştı: “12 yıllık bu hayr yürüyüşünde, din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden, mağdur, muhtaç ve mazlumların yanında olmaya gayret ettik. Dünyadaki adaletsiz ve haksız paylaşım, maalesef ki azınlık bir grubun rahat ve israf içerisinde yaşamasına zemin hazırlarken; çoğunluğun aç, susuz, mağdur ve muhtaç bir şekilde hayatını idame etmek zorunda bırakmıştır. İşin en acı tarafı da tüm dünya bu duruma seyirci kalmakta, düzeltilmesi hususunda bir çaba göstermemektedir. Dünyada 82 milyon insan açlık çekmekte, her 9 kişiden 1’i aç olarak gecelemektedir. Silahlanmaya, kozmetiğe, kedi-köpek mamalarına harcanan paralar, israf edilen yiyecek ve temel tüketim maddeleri, Afrika’da yaşayan milyonlarca insanın sıkıntılarını gidermeye yetecek miktardadır. Kuruluşumuzdan bu tarafa emanete sadakat ilkemiz doğrultusunda, şeffaf ve hesap verilebilir bir açıklıkla, israf ve savurganlıktan kaçınarak, hak sahiplerine emanetleri ulaştırmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek isterim. Yeni bir Genel kurul ile ilk günkü heyecan ve enerji ile çalışmalarımız devam edecektir. Yönetim Kurulumuza yeni katılacak isimlerin çalışmalarımıza güç vereceğine, dinamizm katacağına inancım tamdır. Bu zamana kadar YK üyesi hizmet eden arkadaşlarımdan çok şeyler öğrendik, dertlerimizi paylaştık, sevincimizi çoğalttık. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Allah razı olsun. Bundan sonra da yanı kararlılık ve bilinçle yolumuza devam edeceğiz inş.” dedi. Ve Genel Kurula katılımlarından dolayı üyelere ve misafirlere teşekkür etti.
 


Daha sonra, 2017-2018 yıllarına ilişkin faaliyet raporu okundu ve ibra edildi.

2017-2018 gerçekleşen bütçe okundu ve ibra edildi.

Denetleme Kurulunun hazırladığı rapor, Denetleme Kurulu üyeleri tarafından sunuldu ve ibra edildi.

Tüzükte yapılması düşünülen değişiklikler Genel Kurul üyelerine sunuldu ve tüzük değişiklikleri kabul edildi.
 


Genel Kurul tarafından seçilecek Yönetim Kurulu üyelerine 2 yıllık süre için yapılacak iş ve işlemlerde yetki verilmesine yönelik önerge görüşüldü ve yetkilendirmeler yapıldı.

2019-2020 yıllarına ilişkin tahmini bütçe ve planlanan faaliyetler Genel Kurul üyelerine sunuldu ve onaylandı.

Daha sonra, VI. Olağan Genel Kurulda, yönetim, denetim, disiplin kurulu ve danışma kurulu üyelerinin seçimine geçildi. Tek liste halinde yapılan seçimlerde, yeni yönetim kurulu üyeleri Genel Kurul tarafından belirlendi. Hayırlı olsun.
 

Paylaş