Banka HesaplarıOnline Bağış

Yaraları sarma vakti

Yaraları sarma vakti

İşgalci terörist İsrail, Mübarek Ramazan ayı içerisinde her zaman yaptığı gibi, zulüm ve saldırılarına devam etti.

Tüm İslam aleminin bayrama hazırlandığı günlerde, Mescidi Aksa bahçesinde ibadet eden insanlara saldıran, abluka altında bulunan Gazze’ye bombalar yağdıran İsrail, yapılan ateşkes sonrası saldırılarını durdurdu.

Bu ateşkes ne kadar sürer, İsrail anlaşma şartlarına ne kadar uyar bunu hep beraber göreceğiz. Son saldırılarda, Gazze Sağlık Bakalığının verilerine göre  1910 kişi yaralandı, 245 kişi hayatını kaybetti.

Kardeş Aile Projesi Umut Oldu

Yaklaşık 10 yıldır başarı ile uygulanan Kardeş Aile Projesi, dünyanın dört bir yanında alan el ile veren el arasında kardeşlik bağlarını güçlendiren, bir kardeşlik projesi..

Yardımeli Gazze Ofisi tarafından , Gazze ve Kudüs’te son saldırılarda şehid olanların ve yaralıların aileleri ziyaret edilerek, yardım ve destekleri ulaştırılmıştır. Şehid olanların ve yaralıların aileleri Kardeş İle Projesi kapsamına alınarak, düzenli yardımlar ulaştırılacaktır.

Ayrıca, evleri yıkılan, hasar gören ailelerin evlerinin tamir ve tadilatı için de bütçe oluşturulmuştur. Hastanelerde yaralı olan kişilere ve ailelerine sağlık ve gıda yardımları ulaştırılmaktadır.

Sizin de bir kardeş aileniz olabilir

Gazze’de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren şehid aileleri ve yaralılar için yardım ve destekleri ulaştırmak üzere, Yardımeli Gazze Ofisi çalışmalarına devam etmektedir.

Gazze’den olunacak bir kardeş aile ile, onların yalnız olmadıklarını tüm dünyaya ilan etmemiz gerekiyor.

Nasıl Kardeş Aile Olurum ?

Kardeş Aile olmak istediğinizi, Yardımeli Derneği genel merkezine telefonla, sosyal medya üzerinden, mail yolu ile veya web (yardimeli.org.tr)  adresi üzerinden bildirmeniz yeterli.

İstek talebiniz “Kardeş Aile Proje Birimine” ulaşmasının hemen ardında, çağrı merkezindeki ilgili arkadaş tarafında iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşılacak, bilgiler aktarılacak ve süreç başlatılacaktır.

Bu süreçte gelen yoğun talepler karşılanmış olup, Gazze ve Kudüs’te kardeş aile olmayı bekleyen mağdur ve şehid ailelerin olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Kardeş Aile Projesi bilgi ve kayıt için tıklayınız

Paylaş