Banka HesaplarıBağış Yap

Yardım Ekibimiz Pakistan Sel Bölgesinde

Yardım Ekibimiz Pakistan Sel Bölgesinde

Bilindiği gibi, yüzyılın en büyük sel felaketi haberi kardeş ülke Pakistan'dan geldi. Yüzlerce insan hayatını kaybederken, binlerce kişi hala kayıp durumda bulunuyor

 

Bilindiği gibi, yüzyılın en büyük sel felaketi  haberi  kardeş ülke Pakistan’dan geldi.  Yüzlerce insan hayatını kaybederken, binlerce kişi hala kayıp durumda bulunuyor. Ortaya çıkan maddi hasar ise, en az, 136 milyar dolar. 15 milyon Pakistanlı şimdi, kendilerine uzanacak  yardım elinin yolunu gözlüyor. Ortaya çıkan veriler ve rakamlar, felaketin boyutlarını hem gözler önüne seriyor, hem de ne kadar büyük bir yardım faaliyeti yapılması gerektiği hakkında ip uçları veriyor.           

Kurulduğu günden bugüne, kardeş ülke Pakistan’da yardım faaliyetleri yürüten Yardımeli Derneği, felaketin hemen ardından Pakistan semalarında yankılanan yardım çığlığını duyar duymaz, çalışmalara başladı. Bugüne kadar yapılan yardım faaliyetlerinin organizasyonunda ve ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesinde çok büyük destek sağlayan partner kuruluş Read Foundation yetkilileri ile temasa geçildi. En acil ihtiyaçlar ve ilk etapta yapılması gereken yardımların içeriği belirlenerek, hazırlıklara başlandı. Bu hazırlık çerçevesinde, Yardımeli  Pakistan sorumlusu İlyas Kaymaz başkanlığındaki  dernek heyetimiz, sizlerin yardım ellerini Pazartesi günü ulaştıracak. Bu mübarek günlerde çok mağdur durumda kalan Pakistanlı kardeşlerimize gıda, giyim, sağlık malzemesi yardımlarının yanı sıra, nakdi yardımlar da yapılacak. 

Yardımeli Derneği, en önemli projelerinden biri olan Kardeş Aile Projesi’ni, partner kuruluş Read Foundation ile birlikte yürütüyor. 2008 yılı Haziran ayından beri, özellikle Pakistan’ın Azad Keşmir bölgesinde, yüzlerce aileyi kardeş yapmayı başardı. Başka hiçbir geliri olmayan fakir halk, çok uzaklardaki Türk kardeşlerinden gelen yardımlarla tüm ihtiyaçlarını karşılayarak, çocuklarının eğitimini de sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu ramazanda da Yardımeli, Pakistan’ın çeşitli bölgelerinde her Cuma iftar davetleri düzenleyecek ve kumanyalar dağıtılacak.

Veren el kardeşlerimizin yardım ellerini, mağdur ve muhtaç afetzede kardeşlerimize ulaştırabilmek için, yardımlarınızı bekliyoruz.

Paylaş