Banka HesaplarıOnline Bağış

Yardımeli 2.Koordinasyon Toplantısı'nı gerçekleştirdi

Yardımeli 2.Koordinasyon Toplantısı'nı gerçekleştirdi

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Koordinasyon Toplantısı, 79 ildeki temsilci ve gönüllülerden katılımla 6-7 Mayıs tarihleri arasında Konya’da gerçekleşti.

İki gün süren toplantı Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Dernek Başkanı Sadık Danışman program açılış konuşmasında, derneğin yıl boyu yürüttüğü faaliyet ve projelerinden bahsetti. Toplantıya katılan yönetim kurulu üyeleri, ülke sorumluları ve tüm temsilciler kısaca kendilerini tanıttı. Toplantı, Proje Merkezli Faaliyetlerimiz, Ülkelerdeki Kalıcı Projelerimiz, Ramazan, Kurban ve İyilik Elçileri, Genel Merkezdeki işleyiş ve Temsilcilerin Katkı ve Soruları konulu 7 oturum olarak panel şeklinde icra edildi.

Yaklaşan Ramazan ayı münasebeti ile Ramazana yönelik yapılacak faaliyetlere  ağırlık verildi. "İnsanlık için KARDEŞLİK VAKTİ" olarak belirlenen, 81 il ve 20 ülkede yapılacak olan Ramazan çalışmalarının startı da verildi.

Programa katılan Mustafa İslamoğlu hoca ‘neden yardım yapılması gerekli? ve yardımın temel ilkeleri’ konulu bir konuşma yaptı.  'Yardım kuruluşlarının  gelecekte hangi noktada olacağı' konusu da gündemlerinde olmalı diyen İslamoğlu hoca, Yardımeli Derneği’nin yaptığı çalışmalardan dolayı Yönetim Kurulunu, Temsilcileri emeği geçenleri tebrik etti.

Yardımeli Derneği olarak toplantıya katılan tüm Temsilcilerimize teşekkür ederiz.

Paylaş