Banka HesaplarıBağış Yap

Yardımeli, Akçakale Dramında da Mağdurları Yalnız Bırakmadı

Yardımeli,  Akçakale Dramında da Mağdurları Yalnız Bırakmadı

Bir süredir, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Türkiye’ye giriş yapmak zorunda kalan mültecilerin dramı yaşanıyor.

Bir süredir, Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Türkiye’ye giriş yapmak zorunda kalan mültecilerin dramı yaşanıyor. Yardımeli Derneği de bölgede, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammed Vefa Berkli koordinatörlüğünde yardımlarını sürdürüyor. Yardımeli, Akçakale sınır kapısına mültecilerin gelmeye başladığı ilk günlerden itibaren, saha ekiplerini oluşturarak bölge de aktif görev yapıyor. Yapılan tespitler sonucunda öncelik acil ihtiyaç olan yardım malzemelerine verilmiş durumda. Her gün, yetişkinlere temel gıda maddeleri dağıtılırken, bebeklere mama ve süt gibi temel besin maddeleri veriliyor.

Her geçen gün Türkiye’ye sığınan mültecilerin sayısı artarken insanlık dramı da gittikçe derinleşiyor. Yaşadığı bölgelerden adeta kaçarak gelen Suriyeliler, sahip oldukları tüm varlıklarını geride bırakmış durumda. Bilindiği gibi, Akçakale dramı, çoğunluğunu Türkmen ve Arapların oluşturduğu mültecilerin adeta göçe zorlanmasıyla oluşmuştu.

Yardımeli, Türkiye ve Anadolu insanının şefkatine muhtaç olan mültecilere daha fazla destek olmak için hayırseverlerin bağışlarını bekliyor. Yardımeli, Suriyeli sığınmacılar için bugüne kadar Hatay, Kilis,Şanlıurfa, Kayseri, İstanbul gibi illerde yoğun yardımlarda bulundu ve yardımlarını sürdürmeye devam ediyor.

Paylaş